Yüzen Benin köyünde dev bir fresk belirdi

Yüzen Benin köyünde dev bir fresk belirdi

Benin'in güneydoğusundaki Nokoue Gölü'nün ortasında, sütunlar üzerinde yüzlerce ahşap kulübeyle çevrili küçük bir adada, dev bir tablo şekillendi. 41 santigrat derece (106F) sıcaklıkta olan yerde üç saat geçiren Fransız sanatçı Saype, Ganvie'nin yüzen köyünde bir oyun alanına sanat yapmakla meşgul.

Tiny House Akımı Hakkında Bilmeniz Gereken Hemen Herşey!
Bazen üçgen bir baraka formunda, bazen ise şahane bir evin minik hali gibigörünen bu tasarımlara Tiny House adı veriliyor. Her evin kendine has ve özgün bir tarzı bünyesinde barındırdığı hemengözlemleniyor. Bazı insanların bu kadar yerde yaşayamam, nefes alamam dediğiniduyar gibiyim. Fakat bende…

Çalışmaya başladığı esnada gri ve siyah tonunu kullanmayı tercih etti. Balıkçılar, balık satan kadınlar ve köyden çocuklar, etrafına toplanarak izlemeye koyuldular. Üstelik tüm bunların yanı sıra üzerlerinde bir de drone uçuyordu.

Köylü Sonagnon Dagbedji, gözlerini Saype'ye dikerek, "Henüz kimse bu adamın ne yaptığını bilmiyor," dedi.

33 yaşındaki sanatçı, daha önce yerel bir galeride resim gördüğünü söylüyor, "ama çim üzerinde resim mi? Bu bir ilk." Meraklı sakinleri cezbeden sadece sanat değil, sanatçının kendisi de ilgi çekiyor.

Başka bir köylü olan Sokin Agodokpedji "Ganvie'ye beyaz bir adamın resim yapmaya geldiğini görmek, bu başlı başına bir olay" dedi.

Sonunda fresk hazır olmuştu. Seyirciler, dronun kamerasından küçük bir ekranda bir video izlemek için bir araya geliyordu. Boya vuruşları, birbirine geçmiş iki dev ele dönüştü. Gerçek adı Guillaume Legros olan Saype için bu tablo, "dünyadaki en büyük insan zincirinin" bir parçası olarak atfedildi.

- Reklam Alanı -
Mehmet Tandoğan

Yazar Mehmet Tandoğan

Ben Mehmet. 28 Eylül 1994 doğumluyum. 5 yılı aşkın haber editörlüğü tecrübemle, sizlere ilginizi çekececeğiniz kategorilerde yazılar yazmaktayım. Umarım sizler için faydalı olur.
Başarıyla abone olundu. TasarımHaber
Harika!, şimdi tüm ÖZEL HABER İÇERİKLERİ'ne erişebilmek için ödeme işlemini tamamlayın.
Tekrar Hoşgeldin! Hesabına başarıyla giriş yaptın.
Oturumunuz açılamıyor, lütfen tekrar deneyin.
Başarılı! Hesabınız tamamen etkinleştirildi, artık tüm özel içeriğe erişebilirsiniz.
Başarılı! Fatura bilgileriniz güncellendi.
Fatura bilgileriniz güncellenirken bir hata oluştu.
Gece Gün