Yeni Zelanda açıklarında “ışık saçabilen” dev köpek balığı keşfedildi

Yeni Zelanda açıklarında “ışık saçabilen” dev köpek balığı keşfedildi

Catholilique de Louvaim Üniversitesi ve Yeni Zelanda’daki Ulusal Atmosfer ve Su Enstitiüsü (NIWA) araştırmacıları, köpek balıkları üzerinde yepyeni bir keşif yaptı. Yeni bulunan bir tür olan dev köpek balığının ek olarak ışık saçtığı gözlemlendi. Bu yeni araştırma ve bulguyla birlikte yeni bir tür köpek balığı da keşiflere eklenmiş oldu.

Türkiye’nin birçok şehrinden görüldüğü iddia edilen meteorun görüntüleri
Dün gece saatlerinde Türkiye’ye Ankara ve Trabzon gibi şehirlerden görülebilenbir meteor düştüğü iddia edildi. Devasa yeşil ışıklarıyla ve düştüğü yerdebıraktığı etkisiyle sosyal medyada da gündeme oturan haberlerden birisi halinegeldi. İnsanlığın Sonunu Robotlar Mı Getirecek?Akıllı robotlar, ya…

Dünyamız keşfedilmeye halen devam ediliyor. Dünyamızın gizemleri halen tam olarak biliniyor durumda değil ve araştırmalar her geçen gün artıyor. Köpek balığı üzerinde yaşanan bu gelişmeyle birlikte balık türlerinde yeni bir çığır açacak.

Yeni Zelanda’nın doğu kıyısındaki Chatham Rise’da yapılan araştırmalar sonucunda kara karınlı fener balığı ve küt burunlu köpek balığı türlerinde ilk defa ışık saçabilen bir tür keşfedildi. Biyolüminesans olarak adlandırılan bu ışık saçan kimyasal ışık enerjisi etrafa oldukça fazla ışık hüzmesi yayıyor. Deniz içerisinde ışık saçabilen balık türleri zaten daha önceden de mevcuttu. Fakat köpek balıklarında Biyolüminesans olayının ilk defa gerçekleştirildiği belirtildi.

Dünyanın en parlak omurgalısı artık küt burunlu köpek balığı oldu. Yeni keşif ile birlikte ışık saçan türler arasında denge değişti.

- Reklam Alanı -
Mehmet Tandoğan

Yazar Mehmet Tandoğan

Ben Mehmet. 28 Eylül 1994 doğumluyum. 5 yılı aşkın haber editörlüğü tecrübemle, sizlere ilginizi çekececeğiniz kategorilerde yazılar yazmaktayım. Umarım sizler için faydalı olur.
Başarıyla abone olundu. TasarımHaber
Harika!, şimdi tüm ÖZEL HABER İÇERİKLERİ'ne erişebilmek için ödeme işlemini tamamlayın.
Tekrar Hoşgeldin! Hesabına başarıyla giriş yaptın.
Oturumunuz açılamıyor, lütfen tekrar deneyin.
Başarılı! Hesabınız tamamen etkinleştirildi, artık tüm özel içeriğe erişebilirsiniz.
Başarılı! Fatura bilgileriniz güncellendi.
Fatura bilgileriniz güncellenirken bir hata oluştu.
Gece Gün