Villa ve Karavanın Birleşmiş Hali: SAIC Maxus

Villa ve Karavanın Birleşmiş Hali: SAIC Maxus

Bireylerin özgürleşme arzularını karşılayan karavanlar gün geçtikte daha da popüler bir hale gelmeye başladı. Yaşanan pandemide insanların evlere kapalı kalması bu tercihi daha da etkilediği sonuçları geliyor.

Müzik sütüdyosu
Bir karavanı oldukça güzel ve konforlu bir müzik Stüdyosuna dönüştürme fikrigerçekten de çok güzel. Rahat bir şekilde seyahat ederken birbirinden güzelrenkler eşliğinde kaliteli bir müzik stüdyosu kimin hoşuna gitmez ki. FabrizioMorra [https://fabriziomorra.com/] , Rasmus Linderos [https://www.anselm.se/…

İnsanların sabit evler yerine karavana geçmesini birden fazla teşvik eden unsur var fakat daha önce tam konsept hem villa ve hem de karavan halini görmemişsinizdir. Tamamen otomasyon ile çalışan ve istenildiğinde iki katlı, balkonlu bir villaya dönüşen bu karavan Çin pazarı için üretilmiş. Life Home V90, şaşırtıcı yeteneklere sahip bir karavan.

Dışarıdan bakıldığında klasik RV tasarımlarıyla karıştırılabilme ihtimali olsa da alametifarikası park ettiğinde ortaya çıkıyor.

Daha önce yanlara doğru genişleyen karavan modellerine sıklıkla karşılaşmış olsak da SAIC Maxus, olayları bir adım öteye taşıyarak adında söz ettirmek istiyor. Sadece tavan genişliğini yükseltmekten bahsetmiyoruz, tamamen yeni bir kat şeklinde genişleyebiliyor. Hatta üst kata asansör ile ulaşım sağlıyorsunuz.

Volkswagen’in yeni amiral gemisi: I.D.4 | Efsane araba tasarımı 🚘
Otomotiv endüstrisine yıllar boyunca adından söz ettirmiş Volkswagen’in yeniaracı I.D. 4’e yakından bakacağız. 2021 Mercedes-Benz C Serisi tanıtıldıSahip olduğu özellikler ile farkyaratacağıdüşünülen 2021 Model Mercedes-Benz Cserisinin S serisi ile mukayeseedilebileceknitelikteki özelliklerini…

Kendinizi yollara düşmüş bir maceracı olarak tanımlıyor ama lüksten vazgeçemiyorsanız Villa Edition bir karavan tam aradığınız özellikleri barındırıyor.

Teknik verilerinden bahsetmek gerekirse araç yanlara doğru genişlediğinde 20 metrekarelik yaşam alanı sunuyor. Villa modu açıldığında ise 12,4 metre kare üst katta bir alana sahip oluyorsunuz. Tabi eşsiz bir gün batımı manzarası için park ettiğiniz alanda, üst kattaki balkonu kullanmak en keyif aldığınız şeylerden birisi olabilir.

Kompakt bir tiny house yapısını andıran iç detaylarıyla ihtiyacınız olan şeyleri gidermeye yetiyor. Akıllı ev teknolojilerinin geliştiği bir dönemde villanızda da gelişmeleri takip etmek isteyebilirsiniz. Yanımızdan ayırmadığımız akıllı telefonlarımız ile eşleşerek uzaktan kontrol etmek mümkün. Elektronik sistemlerin çoğu X-Connect RV ile tek dokunuş ile kontrol imkânı sağlıyor.

Yeni Normalin Vazgeçilmez Trendi: Karavan İle Seyahat
Özellikle salgın hastalıklar[https://www.jaguar-turkiye.com/jag-style-seyahat-yeni-normal-ile-gelen-yeni-tatil-aliskanliklari-karavan-seyahati] ile evlere kapandığımız bugünlerde dışarıya çıkmak hatta nefes almak bile zorbir hale geldi. Bu nedenle insanlar şehir dışarısında yer alan mülklerinegi…

İç yaşam alanında ses sistemi, çamaşır makinası, mini mutfak ve klima gibi lüksleri bulabileceğiniz bu konsept hepimizi cezbedebilecek özellikleri bünyesinde barındırıyor.

Dış tasarımında ise güvenlik için arka stop lambalarının büyük ve LED tasarımına sahip olduğu, üst villada ise sıcak atmosferi yansıtan loş ışıklar kullanıldığı görülüyor. Unutulmaması gereken ince bir nokta ise villanın yalnızca park edildiğinde yükseliyor olması. Gezdiğiniz sürece mütevazi bir karavandan ibaret.

- Reklam Alanı -
Ahmet E.

Yazar Ahmet E.

Tasarım incelemeleri, proje fikirleri ve daha çok teknoloji içerikleri odaklı yazılarla sizlerleyim.

Bunları da beğenebilirsiniz

Başarıyla abone olundu. TasarımHaber
Harika!, şimdi tüm ÖZEL HABER İÇERİKLERİ'ne erişebilmek için ödeme işlemini tamamlayın.
Tekrar Hoşgeldin! Hesabına başarıyla giriş yaptın.
Oturumunuz açılamıyor, lütfen tekrar deneyin.
Başarılı! Hesabınız tamamen etkinleştirildi, artık tüm özel içeriğe erişebilirsiniz.
Başarılı! Fatura bilgileriniz güncellendi.
Fatura bilgileriniz güncellenirken bir hata oluştu.
Gece Gün