Uçan Balıkçıl Kuşların 35m'lik kulede sergilenişi

Duvar boyama sanatı artık son yıllarda popüler sanat dallarından biri haline geldi. İşte en ilginç örneklerinden birini sizler için paylaştık.

Yağmur Heldem
Yağmur Heldem

Fransa, Gien üzerinde yükselen 35 metrelik bir kule, Taquen'in suyun doğasında bulunan hayat veren özelliklerini kutlayan yeni bir duvar resminin yeridir . Derin mavi bir fonda yer alan “ Eau de Loire ” başlıklı devasa sanat eseri , genellikle bölgeden geçen Loire Nehri kıyılarında uçarken görülen balıkkartalı, balıkçıl ve kırlangıç ​​sürüsüne sahiptir. sonsuz bir döngüde tank.

Madrid merkezli sanatçı, “Su her zaman yaşamla eş anlamlı olmuştur” diyor ve kaynağın, bölgenin vahşi yaşamı kadar şehrin sakinleri için de hayati önem taşıdığına dikkat çekiyor.

Christine Kim’in kağıt portreleri
Toronto Merkezli sanatçıdan kağıtlar ve portreleri buluşturan farklı ve yaratıcı bir koleksiyonu sizlerle paylaştık.

Genel olarak değişime odaklanan Taquen'in çalışmaları, türlerin birbirleriyle ve daha geniş çevreyle olan karmaşık ilişkilerini araştırıyor; bu son projede kuşların sürekli hareketi yoluyla kendini gösteren yinelenen bir tema. “Benim için hareket, kendimi ve çevremi tanımak ve ona saygı duymayı öğrenmek için temel bir bilgi biçimidir” diyor.

"Kuşlar özgürlüğün büyük sembolleridir, her yıl binlerce kilometre göç eden ve onları durdurabilecek kimse olmayan hayvanlardır."

Taquen, Vigo, Galiçya'da bir parça tamamladı ve sıradaki İspanya, La Rioja, Camprovin'e gidiyor.

İçinizi ısıtacak bir stop-motion kısa film
Yeni Zelanda merkezli Claire Campbell tarafından yazılan ve canlandırılan bir stop-motion kısa filmi sizlerle paylaştık.

Eylül ayında, Saint Palais ve daha sonra Bayona'da bir rezidansa gitmeden önce, Fransa'nın Briançon kentindeki Bosna ve Eternelles Crapules'deki Mostar Sokak Sanatı Festivali'nde olacak. Instagram'da seyahatlerini takip edin . ( Sokak Sanatı Haberleri aracılığıyla )

Duvar Boyama