TÜBİTAK, Türkiye’de görülen göktaşıyla ilgili tüm soruları yanıtladı

TÜBİTAK, Türkiye’de görülen göktaşıyla ilgili tüm soruları yanıtladı

TÜBİTAK Gözlemevi dün gece geç saatlerde gerçekleşen ve bir doğa olayı olan göktaşıyla ilgili merak edilen soruları yanıtladı. Meteor ile önemli detaylar veren gözlemevi, Meteorun Delta Lenoid Meteor Akıntısı'nın bir sonucu olduğu dile getirdi.

Türkiye’nin birçok şehrinden görüldüğü iddia edilen meteorun görüntüleri
Dün gece saatlerinde Türkiye’ye Ankara ve Trabzon gibi şehirlerden görülebilenbir meteor düştüğü iddia edildi. Devasa yeşil ışıklarıyla ve düştüğü yerdebıraktığı etkisiyle sosyal medyada da gündeme oturan haberlerden birisi halinegeldi. İnsanlığın Sonunu Robotlar Mı Getirecek?Akıllı robotlar, ya…

27 Şubat gecesi sosyal medyayı da sallayan meteor olayı gündemde yerini fazlasıyla almıştı. Gökyüzünden hızlıca yere doğru inen meteor aniden yeşil bir ışık hüzmesine dönüşmesiyle akıllarda birçok soruyu meydana getirdi. Tüm bu soruların cevaplanması için gökbilimcilerin olayı incelemesi beklendi. Beklenen süreçte an itibariyle tamamlandı. TÜBİTAK'ın incelemesi sonucu twitter adreslerinde meteor hakkındaki tüm sorular yanıt buldu.

Göktaşı

Tüm soruların yanıt bulacağı Tweet işte bu sözlerle başladı. ''27 Şubat gecesi, ülkemizde Doğu Karadeniz ve Orta Anadolu semalarında görülen #göktaşı hakkında merak edilen birkaç soruyu cevaplayalım istedik.''

''Görüntülenen gök cismi, geçişleri 15 Şubat-10 Mart tarihleri arasında rastlanan Delta Lenoid Meteor Akıntısı'nın bir sonucu olabilir. Bu #göktaşı akıntısı, maksimum sayıya 25 şubatta ulaşmaktadır. Dün gece karşılaştığımız gibi çok parlak olanlara ise 'ateş topu' denir.

- Reklam Alanı -
Mehmet Tandoğan

Yazar Mehmet Tandoğan

Ben Mehmet. 28 Eylül 1994 doğumluyum. 5 yılı aşkın haber editörlüğü tecrübemle, sizlere ilginizi çekececeğiniz kategorilerde yazılar yazmaktayım. Umarım sizler için faydalı olur.
Başarıyla abone olundu. TasarımHaber
Harika!, şimdi tüm ÖZEL HABER İÇERİKLERİ'ne erişebilmek için ödeme işlemini tamamlayın.
Tekrar Hoşgeldin! Hesabına başarıyla giriş yaptın.
Oturumunuz açılamıyor, lütfen tekrar deneyin.
Başarılı! Hesabınız tamamen etkinleştirildi, artık tüm özel içeriğe erişebilirsiniz.
Başarılı! Fatura bilgileriniz güncellendi.
Fatura bilgileriniz güncellenirken bir hata oluştu.
Gece Gün