Bulut teknolojisi ile internetiniz olduğu sürece verileriniz de yanınızda olacak

Bulut teknolojisi ile internetiniz olduğu sürece verileriniz de yanınızda olacak

Bilginin üretimi, aktarımı ve depolanması medeniyetlerin kurulduğu tarihten itibaren bir sorun teşkil etmiştir. Diğer hayvanlara göre sosyal ve öğrenebilen bir varlık olan insan öğrendiği bilgiyi de aktarma yetisine sahiptir. 2021 yılına geldiğimizde insanlığın devasa boyutta bir veriye sahip olduğunu söyleyebiliriz. Bu nedenle son senelerde kullanımı yaygınlaşan bulut teknolojisinin önemi artmıştır.

Nedir bu bulut teknolojisi?

Günlük hayatımızdaki işlerimizi hallederken kullandığımız verilerin boyutu ve çeşitliliği arttıkça onları yanımızda taşımak da zorlaşır. Bu nedenle bu verilere gittiğimiz her yerde ulaşmak isteyebiliriz. Bulut teknolojisi bizlere verilerimize internet bağlantımızın olduğu her yerden ulaşma imkanı verir. Sanal sunucularda depolanan bu verilere internet bağlantımız olduğu sürece bağlanarak ulaşabiliriz.

İsviçre çakısı gibi açılabilen 7 ekranlı dizüstü bilgisayar!
Geçmişte çift ekranlı dizüstü bilgisayarlar görmüş olsak da, İngiltere merkezli Expanscape, taşınabilirlik için kendi içine katlanan çoklu ekran kurulumuyla dizüstü bilgisayar oyununuzu üretkenliği en üst düzeye çıkarmak istiyor.

Peki hangi tür dosyaları barındırabilirsiniz?

Bulut sunucularında istediğiniz hertürlü dosyayı barındırma şansına sahipsiniz. Bu nedenle yaptığınız iş ne olursa olsun bulut teknolojisi kullanılabilir. Bulut sunucularına internet ile bağlandığınız andan itibaren bütün çevrimiçi işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz. İnternet hızınız kadar sanal bulut sunucusunun hız kalitesi de önemlidir. Bu nedenle iyi bir firmadan hizmet almaya gayret etmelisiniz.

İlginç bir mouse tasarımı fikri daha.. Ekranı bile var!
Logitech MX Vertical gibi geleneksel olanın daha ergonomik bir formuna dönüşen bilgisayar fareleri var, ancak piyasada hala seçenekler yok.

Bulut sunucuları bizlere ne gibi avantajlar ile geliyor?

Bulut teknolojisinin sunduğu avantajlar sayısızdır. Fakat sizlerle önemli olanları paylaşacağız. Harddisklerde veri yedekleme işleminin ne kadar yavaş gerçekleştiğini hepimiz biliriz. Bulut teknolojisi ile birlikte internet hızınız yeterli olduğu sürece çok hızlı yedekleme yapabilirsiniz. Bunun yanında yedeklediğiniz verilerin boyutu için hiç bir sınırlama yoktur. Yüksek boyutta verilerinizi kolaylıkla, güvenle ve hızlıca yedekleyebileceksiniz.

İnsanlığın Sonunu Robotlar Mı Getirecek?
Akıllı robotlar, yapay zeka çalışmalarının ivmeli bir şekilde ilerlemesi ilebirlikte artık hayatımızda yerini almaya başladı. Bu robotların nasılçalıştığını anlatarak sizlerin kafasını elbetteki karıştırmayacağız. Fakatonların artık hayatımıza girdiğini de unutmayalım. Peki akıllı robotlar insanl…

Bulut teknolojisi gelecek ile aramızda bir köprü kuruyor!

- Reklam Alanı -

Yazar Cem Can

Yazılım Mühendisiyim. Sanat ve sporla yakından ilgileniyorum. Boş zamanlarda hiking yapmayı severim!

Bunları da beğenebilirsiniz

Başarıyla abone olundu. TasarımHaber
Harika!, şimdi tüm ÖZEL HABER İÇERİKLERİ'ne erişebilmek için ödeme işlemini tamamlayın.
Tekrar Hoşgeldin! Hesabına başarıyla giriş yaptın.
Oturumunuz açılamıyor, lütfen tekrar deneyin.
Başarılı! Hesabınız tamamen etkinleştirildi, artık tüm özel içeriğe erişebilirsiniz.
Başarılı! Fatura bilgileriniz güncellendi.
Fatura bilgileriniz güncellenirken bir hata oluştu.
Gece Gün