Tasarımcılar için tablet bilgisayar önerileri

Tasarımcılar için tablet bilgisayar önerileri

Geleneksel çizim yeteneğimizi somutlaştırmamız için ihtiyaçlarımız kalıp olarak basitti. Şimdi ise dijital ortamlarda fikirlerimizi somutlaştırmamız için tabletlere ihtiyaç duyuyoruz. Çeşitli özellikler arasından ön plana çıkan modeller var. Peki hangisini seçmelisin?

Wacom Marka Cintiq Serisi

Çizim dünyasına adım attıktan sonra size büyüleyici bir göz kırpan Wacon Cintiq çizim tableti, performans ve kullanılabilirlik açısında zirveyi temsil etmektedir. Profesyonel olarak çizim yapmak isteyenlerin güvenli bir sığınağı ve kalesi haline gelen markanın bu ürünü güzel olduğu kadar, sınıfındaki diğer ürünlerden ücretiyle de bir haliyle öndedir. 8.192 basınç hassasiyeti ile dengeli çizimler yapabilir ve kâğıt kalem farkını en aza indirir. Bütünleşik ekranı sayesinde kullandığınız program üzerinde rahatlıkla işlerinizi tamamlayabilirsiniz.

XP-Pen Marka Artist 15.6 Serisi

Tablet seçiminizde bütçeniz önemli bir etmen ve ekran üzerinde çizim yapmakta ısrarlı iseniz XP-Pen Artist serisi aradığınız sonuç olabilir. Aktif çizim alanı neredeyse Cintiq’in yarısından biraz fazla olan bu tablet, başlangıç için ideal bir seçim olabilir. Basınç hassasiyeti ve çözünürlük açısından Wacom ile aynı olan bu cihazı alternatif olarak değerlendirebilirsiniz. Windows ve macOS işletim sistemleriyle sorunsuz olarak çalışmaktadır.

Huion Marka H610 Pro v2

Seçiminiz ekranlı bir tabletten yana değil ise Huion imdadınıza yetişti. Çoklu platform desteği, etkili kalem basınç hassasiyeti sayesinde başarılı sonuçlar alabilmeniz için hazır bekliyor. Daha önce tablet kullanmamış bireyler göz-çizim ilişkisinden dolayı tereddütte düşebilir. Fakat bu modeller sektörde sıklıkla tercih edilmektedir. Siz çiziminizi tablete yaparken ekrandaki çizgiler ile ilişkiyi kolayca kavrayabilirsiniz. USB bağlantıları sayesinde bir çok cihaza anında bağlanır ve çalışırlar. Model üzerindeki tuşlara cihazın yazılımı ile sıklıkla kullandığınız komutları atayarak hız kazanabilirsiniz.

Bonus: Apple Marka iPad Pro 12.9 veya iPad Air

Tasarımcıların büyük çoğunluğunun Apple sevgisi gün geçtikçe artıyor. Bu kişiden kişiye değişkenlik gösterse de çoklu cihazlar arasındaki ilişkiden dolayı tercihler bu yönde oluyor. Bir iPad sayesinde inanılmaz hassasiyet ve anlık izleme şansını yakalayabilirsiniz. Çizim yapabilmeniz için tek engel ise ek olarak Apple Pencil. Ücretli olarak satılan kalemini aldıktan sonra fikirlerinizi özgürce somutlaştırabilirsiniz. Bu seçeneği değerlendirmeniz ile diğer seçeneklerden farklı olarak aktif olarak kullanabileceğiniz bir tablete de sahip olacaksınız.

- Reklam Alanı -
Eralp Tunçeli

Yazar Eralp Tunçeli

Tasarım üzerine teknoloji ve daha fazlasını kaleme almayı hedefliyorum.

Bunları da beğenebilirsiniz

Başarıyla abone olundu. TasarımHaber
Harika!, şimdi tüm ÖZEL HABER İÇERİKLERİ'ne erişebilmek için ödeme işlemini tamamlayın.
Tekrar Hoşgeldin! Hesabına başarıyla giriş yaptın.
Oturumunuz açılamıyor, lütfen tekrar deneyin.
Başarılı! Hesabınız tamamen etkinleştirildi, artık tüm özel içeriğe erişebilirsiniz.
Başarılı! Fatura bilgileriniz güncellendi.
Fatura bilgileriniz güncellenirken bir hata oluştu.
Gece Gün