Tasarımcılar için faydalı ve ücretsiz 7 tarayıcı eklentisi

Tasarımcılar için faydalı ve ücretsiz 7 tarayıcı eklentisi

Artık tasarımcılar için pek çok ücretsiz araç ve internet servisi var. Bu dijital tasarım ve üretim araçları arasında internet tarayıcı eklentileri de tasarımcılar için oldukça önemli bir yer tutuyor.

En önemlisi de bilgisayarınıza herhangi bir program yüklemek zorunda kalmadan, yorucu kurulum işlemleri ile uğraşmadan, bilgisayarınızın donanım ve yazılım özelliklerinden bağımsız olarak bu tarayıcı eklentilerini sadece tek tık ile internet tarayıcınıza kurup yapmak istediğiniz şeyi kolayca yapabiliyor olmanıza olanak sağlamalarıdır.

Canva alternatifi
Hızlı ve ücretsiz online resim düzenleme programları arasından en beğendiğimiz bir kaç programı sizlerle bu haberimizde paylaştık.

O halde tasarımcılar için son derece kullanışlı ve tamamen ücretsiz bazı güzel tarayıcı eklentilerini sizlerle paylaşabilirim.

Tasarımcılar için ücretsiz ve faydalı tarayıcı eklentileri

WhatFont
The easiest way to identify fonts on web pages.

WhatFont, kesinlikle listenin ilk sırasında yerini almalı diye düşünüyorum. Bazı yazı tiplerini, font ve büyüklüklerini hemen tek tıkla öğrenmenize olanak sağlayan bir eklenti.

Kolay bir şekilde kurularak o anda ekrandaki yazılar için size teknik bilgileri hızlı bir şekilde sunuyor. Uzun süredir severek kullanıyorum.

ColorZilla
Advanced Eyedropper, Color Picker, Gradient Generator and other colorful goodies

ColorZilla ise ekrandaki renkleri kolayca renk kodlarıyla seçmenize olanak sağlıyor. WhatFont gibi ColorZilla eklentisini de uzun süredir severek kullanıyorum. Kullanımı ise yine çok kolay, tek tıkla kuruyorsunuz ve lazım olan renk kodunu tıklayarak otomatik olarak panonuza kopyalıyor.

Lightshot (ekran görüntüsü aracı)
Ekran görüntüsü yakalamak için kolay ve kullanışlı uygulama. Belirli bir alanı seçebilir, düzenleyebilir ve uzak sunucuya…

Pek çok ekran görüntüsü yakalama aracı kullandım. Ama sanırım en kullanışlısı bu diyebilirim.

Google Drive’a Kaydet
Web içeriği veya ekran görüntüsünü doğrudan Google Drive uygulamasına kaydedin.

İnternet sitelerinde gezinirken veya surf yaparken kesinlikle bu arşivimde olmalı dediğim şeyleri kendi drive depolama alanıma kolayca kaydetmeme olanak sağlayan bu aracın da olması gerekenler listenize eklemenizi öneririm.

Dimensions
A tool for designers to measure screen dimensions

Ekranda gördüğünüz herhangi bir alanın piksel değerinden ölçüsünü söyleyen bu hızlı gonzalez eklenti de mutlaka kullanmanız gereken eklentiler arasında.

Evernote Web Clipper
Web’de gördüklerinizi Evernote hesabınıza kaydetmek için Evernote uzantısını kullanın.

Not tutma alışkanlığı olan biriyseniz tüm cihazlarınızla senkronize olabilen bu notlar EverNote Web Clipper ile daha kullanışlı hale geliyor.

Pinterest Kaydet Düğmesi
En beğendiğiniz fikirleri daha sonra geri dönmek için kaydedin.

En son assolistler çıkar.. Bana göre herhangi bir tasarım alanında çalışan biri için en vazgeçilmez eklentilerden veya sosyal araçlardan biri de hiç şüphe götürmez kesinlikle pinterest'tir. Bu acayip bişey.. Bir çok alakalı benzer görsel üzerinden ilham kaynağı niteliğinde içerik deposu.

Tabi tasarımcılar için kullanılası güzel tarayıcı eklentileri bunlarla sınırlı değil. Ben kendi kullandığım ve deneyimlediğim kesinlikle memnun olduğum eklentileri sıraladım.

Biraz araştırmayla benzer fonksiyonlara sahip araçları keşfetmeniz mümkün. Siz hangilerini kullanıyor sunuz? 👌🥰

- Reklam Alanı -
Murat E.

Yazar Murat E.

Mimari projeler, tasarım araçları ve teknoloji ile tasarımı buluşturan konularda içerikler paylaşıyorum. Aynı zamanda Türkiye'nin En Büyük Yapı Platformu YapıForumu.com'un kurucusuyum. #blogger

Bunları da beğenebilirsiniz

Başarıyla abone olundu. TasarımHaber
Harika!, şimdi tüm ÖZEL HABER İÇERİKLERİ'ne erişebilmek için ödeme işlemini tamamlayın.
Tekrar Hoşgeldin! Hesabına başarıyla giriş yaptın.
Oturumunuz açılamıyor, lütfen tekrar deneyin.
Başarılı! Hesabınız tamamen etkinleştirildi, artık tüm özel içeriğe erişebilirsiniz.
Başarılı! Fatura bilgileriniz güncellendi.
Fatura bilgileriniz güncellenirken bir hata oluştu.
Gece Gün