Tadao Cern'in ilginç sergisi ve yerle gökün birleşmesi

Tadao Cern'in ilginç sergisi ve yerle gökün birleşmesi

Litvanyalı sanatçı Tadao Cern'in sergisinin çıkışı için tasarladığı görseli ziyaretçileri büyük bir ilgiyle seyrediyor. Yaratıcılıkta sınır tanımayan ünlü sanatçı, sembolizmin dibine vuruyor da diyebiliriz.

Fransız çıkışı

Bir mekandan çıkarken ne tür varyasyonlar vardır? En çok ilgi çeken ve yadırgananı Fransız çıkışıdır. Hoşçakal demeden çıkılır. Peki bu sanatçının sergisini ilginç yapan nokta nedir? Elbette ki gökyüzünden aşağı doğru sarkan altın renkli buğdaylar.

Oldukça yaratıcı ve sembolik mesajlar yüklü bir çıkış

Cern, seyircilerin mekana veda ederken belki de farklı hisler içerisine girmesini istemişti. Semavi dinlerde kıyamet vaktinde yer ile gökün birleştiği tasvir edilir. Zelzele ile yerlebir olmuş yeryüzünde sıkışmayı canlandırmak istemiş olabilir. Fakat sanatçının neler söylemek istediği bununla sınırlı değil!

Seramik sanatçısı porselen maskeler yapıyor
Firdevs, Türk seramik sanatçısı olarak, yeni koronavirüse karşı farkındalıkyaratmak için porselen kullanarak yüz maskeleri yapıyor. Türkiye’nin kuzeyindeki Kastamonu Üniversitesi’nde seramik ve cam bölümündeöğretim görevlisi olan Firdevs v, AA muhabirine yaptığı açıklamada, anne babası,erkek ve …

İşte Cern'in ağzından yorumlar

Sanatçı bu çıkış tasarımı için şunları söylüyor : “En iyi çıkış tahminimce gün batımı sırasında buğday tarlaları olabilirdi. Dünyaya olan bağlılığımızın yaşamın sonu ile koptuğu bir noktadayız. Ve her şeyi tavana asmak istedim, izleyen için gökyüzü ile birleşme duygusu yaratmak istedim. "

Klimt tablosu 100 yıllık aradan sonra Viyana’da sergileniyor
Çıplak omuzlu bir kadının parlak ve yoğun resmi 101 yıl önce ortadankaybolmuştu. Gustav Klimt’in bu resmi , şimdi Avusturyalı sanatçının soneserleri üzerine küçük ama yüksek profilli bir Viyana sergisinin merkezi halinegeldi. Agnes Gund ve ilginç koleksiyonuAgnes Gund, 1976′da New York Modern Sa…
- Reklam Alanı -

Yazar Cem Can

Yazılım Mühendisiyim. Sanat ve sporla yakından ilgileniyorum. Boş zamanlarda hiking yapmayı severim!
Başarıyla abone olundu. TasarımHaber
Harika!, şimdi tüm ÖZEL HABER İÇERİKLERİ'ne erişebilmek için ödeme işlemini tamamlayın.
Tekrar Hoşgeldin! Hesabına başarıyla giriş yaptın.
Oturumunuz açılamıyor, lütfen tekrar deneyin.
Başarılı! Hesabınız tamamen etkinleştirildi, artık tüm özel içeriğe erişebilirsiniz.
Başarılı! Fatura bilgileriniz güncellendi.
Fatura bilgileriniz güncellenirken bir hata oluştu.
Gece Gün