SpaceX, Starlink internetini kamyonlara, teknelere ve uçaklara bağlayacak

SpaceX, Starlink internetini kamyonlara, teknelere ve uçaklara bağlayacak

SpaceX, hızla büyüyen internet ışınlı Starlink uyduları ağını, arabalara, kamyonlara, nakliye teknelerine ve uçaklara bağlamak için yasal onay istiyor. Geçen Cuma Federal İletişim Komisyonu'na iletilen talep, SpaceX'in, en büyük adımlarından biri haline geldi.

İlk Kara Delik beklenenden yüzde 50 daha büyükmüş
İlk keşfedilen kara deliğin aslında beklenenden daha büyük olduğu açıklandı. İlkkara delik 1964′te tespit edilmiş ve ünlü bilim adamları arasında dostane birbahse konu olmuştu. Daha önce de bilinenden daha büyük olması tahmin edilmiş,ancak şimdi ise bilimin ışığında yeni ayrıntılar ortaya çıktı.…

5 Mart FCC başvurusu ile, otomobiller, kamyonlar, deniz araçları ve uçaklar için Hareket Halindeki Yer İstasyonları adı verilen Starlink terminallerinin "kullanım yetkisi için genel bir lisans" talep edildi. Dosyada, "Kullanıcılar, ister ülke genelinde bir kamyon sürerken, ister Avrupa'dan bir yük gemisini bir ABD limanına taşırken, ister yurt içi veya yurt dışı bir uçuşta olsun, hareket halindeyken bağlantıdan vazgeçmeye artık niyeti dahil olmayacak." ifadeleri kullanıldı.

Starlink

Daha küçük binek araçlar bu interneti beklemek zorunda kalabilir. SpaceX CEO'su Elon Musk, FCC dosyalama ile ilgili bir makaleye yanıt vererek Pazartesi günü tweet attı. "Bu internet uçaklar, gemiler, büyük kamyonlar ve karavanlar içindir" ifadelerini kullandı.

Uzayda 1.000'den fazla uydusu bulunan SpaceX'in Starlink'i, şuanda geçen yıl başlattığı beta programı aracılığıyla en az 10.000 kullanıcıya sahip. Beta programı şu anda ABD'nin çok az internet bağlantısı olan veya hiç olmayan kırsal kesimlerini hedefliyor. Anten ve yönlendiricili bir Starlink kiti 499 $, 70 ila 130 Mbps arasındaki hızlar için ise aylık 99 $ 'dır. Geçen ay SpaceX, Amerika Birleşik Devletleri, Kanada ve Birleşik Krallık'ın bazı bölgelerini içeren "kapsama alanı başına sınırlı sayıda kullanıcı" için 99 $ 'lık iade edilebilir Starlink ön siparişlerini kabul etmeye başladığını bildirmişti.

- Reklam Alanı -
Mehmet Tandoğan

Yazar Mehmet Tandoğan

Ben Mehmet. 28 Eylül 1994 doğumluyum. 5 yılı aşkın haber editörlüğü tecrübemle, sizlere ilginizi çekececeğiniz kategorilerde yazılar yazmaktayım. Umarım sizler için faydalı olur.

Bunları da beğenebilirsiniz

Başarıyla abone olundu. TasarımHaber
Harika!, şimdi tüm ÖZEL HABER İÇERİKLERİ'ne erişebilmek için ödeme işlemini tamamlayın.
Tekrar Hoşgeldin! Hesabına başarıyla giriş yaptın.
Oturumunuz açılamıyor, lütfen tekrar deneyin.
Başarılı! Hesabınız tamamen etkinleştirildi, artık tüm özel içeriğe erişebilirsiniz.
Başarılı! Fatura bilgileriniz güncellendi.
Fatura bilgileriniz güncellenirken bir hata oluştu.
Gece Gün