Koronavirüs mevcut aşılardan kurtulmak için evrimleşiyor

Koronavirüs mevcut aşılardan kurtulmak için evrimleşiyor

SARS-CoV-2'nin Birleşik Krallık ve Güney Afrika varyantları üzerine yapılan yeni bir çalışma, mevcut aşıların ve belirli monoklonal antikorların bu varyantları nötralize etmede daha az etkili olabileceğini gösterdi.

Beyin gördüklerimizi hatırlamamıza nasıl yardımcı oluyor?
Araştırmalar, etrafa bakıldığında zihinsel imgelerin, görsel sistemimizdehareket ettikçe sağ ve sol beyin arasında gidip geldiğini gösteriyor. Gökbilimciler, yıldız oluşumunu engelleyen bir galaksi tespit ettilerCQ 4479olarak adlandırılan galaksi, hâlâ birçok yeni yıldız oluşturuyor. Amaaynızama…

Çalışma 8 Mart 2021'de Nature'da yayınlandı. Çalışmanın bir ön baskısı ilk olarak 26 Ocak 2021'de BioRxiv'e gönderildi.

Koronavirüs

Araştırmanın baş yazarı MD David Ho, araştırmanın tahminlerinin şu anda Novavax aşısının ilk bildirilen sonuçlarıyla doğrulandığını söylüyor. Şirket 28 Ocak'ta, aşının İngiltere'deki denemesinde yaklaşık% 90 etkili olduğunu bildirdi. Ancak COVID-19 vakalarının çoğunun B.1.351 varyantından kaynaklandığı Güney Afrika denemesinde ise yalnızca %49.4 etkili olduğunu bildirdi.

Aaron Diamond AIDS Araştırması direktörü Ho, "Çalışmamız ve yeni klinik deney verileri, virüsün viral sıçramaya yönelik mevcut aşılarımızdan ve tedavilerimizden kaçmasına neden olan bir yönde ilerlediğini gösteriyor" ifadelerini kullandı.

Ayrıca Ho, "Virüsün yayılması devam ederse ve daha kritik mutasyonlar meydana gelirse, o zaman grip virüsü için uzun süredir yaptığımız gibi, sürekli olarak gelişen SARS-CoV-2'yi kovalamaya mahkum olabiliriz" açıklamasını yaptı.

- Reklam Alanı -
Mehmet Tandoğan

Yazar Mehmet Tandoğan

Ben Mehmet. 28 Eylül 1994 doğumluyum. 5 yılı aşkın haber editörlüğü tecrübemle, sizlere ilginizi çekececeğiniz kategorilerde yazılar yazmaktayım. Umarım sizler için faydalı olur.

Bunları da beğenebilirsiniz

Başarıyla abone olundu. TasarımHaber
Harika!, şimdi tüm ÖZEL HABER İÇERİKLERİ'ne erişebilmek için ödeme işlemini tamamlayın.
Tekrar Hoşgeldin! Hesabına başarıyla giriş yaptın.
Oturumunuz açılamıyor, lütfen tekrar deneyin.
Başarılı! Hesabınız tamamen etkinleştirildi, artık tüm özel içeriğe erişebilirsiniz.
Başarılı! Fatura bilgileriniz güncellendi.
Fatura bilgileriniz güncellenirken bir hata oluştu.
Gece Gün