Dünyanın en büyük resmi ve özellikleri

Dünyanın en büyük resmi ve özellikleri

17.000 metrekarelik, At Sacha Jafri ‘ın The Journey of Humanity adlı eseri Guinness Rekorlar Kitabı tarafından tasdik edilmiştir. Dünyanın en büyük tablosu olarak kabul ediliyor. Devasa resim, Dubai'deki bir müzayedede inanılmaz bir fiyata satıldı.

En pahalı Basquiat resim çizimi
Jean-Michel Basquiat’ın Aby Rosen koleksiyonundan 1982 Warrior (Savaşçı), Salıgünü Christie’nin satışında alıcı primi ile 323.6 milyon HKD (41.7 milyon $) ’asatıldı. Warrior şimdi müzayedede satılan en pahalı Basquiat eserleri arasındayer alıyor. Sinekkapan bitkisinden yapılan robot tasarımıBili…

The Journey of Humanity Atlantis, The Palm otelinde düzenlenen bir müzayedede 62 milyon dolara satıldı. Satış, müzayedede şimdiye kadar satılan yaşayan bir sanatçının en pahalı sanat eserleri arasına girdi. Bu ayın başlarında Christie's'de satılan 69 milyon dolarlık Beeple NFT parçasının da çok gerisinde değil.

Jafri'nin planı başlangıçta tabloyu parçalara ayırıp 60 segmentte satarak "küresel dijital eşitliği" desteklemek için 30 milyon dolar toplamaktı. Bu tabloların dört müzayedede satılması planlanıyordu.

The Journey of Humanity eseri

Ancak, Birleşik Arap Emirlikleri çıkışlı National'a göre , iş sonuçta tek olarak satıldı ve Altius Gestion International Holding'in genel müdürü Andre Abdoune'ye gitti . Gelir, UNICEF, UNESCO, BAE Eğitim Bakanlığı ve Küresel Hediye Vakfı gibi çeşitli kuruluşlara gidecek.

Tuval 300'den fazla boya katmanı içerir ve iki futbol sahası büyüklüğündedir. Daha önce sanatını, aktris Eva Longoria, müzisyen Paul McCartney ve eski ABD Başkanı Barack Obama ile birlikte hayır kurumlarına fayda sağlamak için sattığı bildirildi.

- Reklam Alanı -
Mehmet Tandoğan

Yazar Mehmet Tandoğan

Ben Mehmet. 28 Eylül 1994 doğumluyum. 5 yılı aşkın haber editörlüğü tecrübemle, sizlere ilginizi çekececeğiniz kategorilerde yazılar yazmaktayım. Umarım sizler için faydalı olur.
Başarıyla abone olundu. TasarımHaber
Harika!, şimdi tüm ÖZEL HABER İÇERİKLERİ'ne erişebilmek için ödeme işlemini tamamlayın.
Tekrar Hoşgeldin! Hesabına başarıyla giriş yaptın.
Oturumunuz açılamıyor, lütfen tekrar deneyin.
Başarılı! Hesabınız tamamen etkinleştirildi, artık tüm özel içeriğe erişebilirsiniz.
Başarılı! Fatura bilgileriniz güncellendi.
Fatura bilgileriniz güncellenirken bir hata oluştu.
Gece Gün