Seramik sanatçısı porselen maskeler yapıyor

Seramik sanatçısı porselen maskeler yapıyor

Firdevs, Türk seramik sanatçısı olarak, yeni koronavirüse karşı farkındalık yaratmak için porselen kullanarak yüz maskeleri yapıyor.

Türkiye'nin kuzeyindeki Kastamonu Üniversitesi'nde seramik ve cam bölümünde öğretim görevlisi olan Firdevs v, AA muhabirine yaptığı açıklamada, anne babası, erkek ve kız kardeşine COVID-19 bulaştıktan sonra virüsün sanat yoluyla yaşadığı zorluklara dikkat çekmeye karar verdiğini söyledi.

Herkesi aşı olmaya teşvik eden canlı posterler
Amplifier, covid-19 aşısı olmak istemeyen veya olmayanlar için teşvik edicicanlı posterler tasarlanmasını talep etti. Bu sayede insanlar bu görselleraracılığıyla zihinsel olarak aşı olmaya kendilerini hazır hissedecekler. Tümposterleri ve görselleri konumuzda bulabilirsiniz. Los Angeles müzeleri…

Ailemde koronavirüs vakalarının ortaya çıkması ve babamın hastalığı zorlukla atlatması, bana bu konuda bir şeyler yapmam gerektiğini hissettirdi” dedi.

Pandemi ilk ortaya çıktığında iyi bir maske bulmanın zor olduğunu söyledi. “İyi ve uygun fiyatlı bir maskeye ulaşmanın zorluğunu belirtmek için porselen maskelere bazı eklemeler yaptım” dedi.

İlk maskenin ipinde 22 ayar altın dekor kullandı. Haksız bir avantaj elde etmeye çalışan şirketlere bir referanstı. “Maskelerim, bir sanatçı ve ticari olarak bu şekilde muamele görmemeleri, sosyal birliği sağlama çabasıydı” dedi.

Firdevs eserlerinden bir kısmını arkadaşlarına verirken, diğerleri internet üzerinden düzenlenen ulusal ve uluslararası sergilerde yer aldı.

Maskelerin nasıl daha gerçekçi hale getirileceği ve farkındalığın nasıl artırılacağı konusunda çalışmalarının devam ettiğini söyledi.

- Reklam Alanı -
Mehmet Tandoğan

Yazar Mehmet Tandoğan

Ben Mehmet. 28 Eylül 1994 doğumluyum. 5 yılı aşkın haber editörlüğü tecrübemle, sizlere ilginizi çekececeğiniz kategorilerde yazılar yazmaktayım. Umarım sizler için faydalı olur.
Başarıyla abone olundu. TasarımHaber
Harika!, şimdi tüm ÖZEL HABER İÇERİKLERİ'ne erişebilmek için ödeme işlemini tamamlayın.
Tekrar Hoşgeldin! Hesabına başarıyla giriş yaptın.
Oturumunuz açılamıyor, lütfen tekrar deneyin.
Başarılı! Hesabınız tamamen etkinleştirildi, artık tüm özel içeriğe erişebilirsiniz.
Başarılı! Fatura bilgileriniz güncellendi.
Fatura bilgileriniz güncellenirken bir hata oluştu.
Gece Gün