Restaurantınız için nasıl bir iç mekan dizaynı yapmalısınız?

Restaurantınız için nasıl bir iç mekan dizaynı yapmalısınız?

Yeme içme sektörü hiç bir zaman önemini yitirmeden hizmet etmeye devam eden bir sektördür. Bu nedenle birçok insan, sermayelerini bu sektöre yatırıp bir restaurant açarak para kazanmak ister. Peki kazancınızı arttırmanın ve sürekli müşteri elde etmenin yolu nedir? Bunun için sizlere restaurantınızın iç mekan dizaynı hakkında bazı fikirler vereceğiz.

2021 Yılına Hakim Olan Duvar Boyası Renkleri
Her sene farklı ülkelerdeki iç mekan tasarımcıları bir araya gelerek yeniyıldaki hakim renkler hakkında fikir alışverişinde bulunurlar. 2021 yılı içinöne çıkan duvar boyası renkleri ise göz dolduruyor. Bakalım 2021 yılı trend[https://www.biboya.com.tr/blog/genel/2021de-hakim-olacak-dekorasyon-trendleri#:~:text=2021%20y%C4%B1l%C4%B1%20trend%20dekorasyon%20renkleri,-2020…

Kitlenizi belirleyin!

Restaurantınızın iç dizaynını hitap ettiğiniz kitleye göre belirlemek en doğrusudur. Eğer öğrenci ağırlıklı bir mekan tasarlıyorsanız küçük yuvarlak masalar kullanılabilir. İş adamları ve ekonomik olarak daha yüksek bir kesimi hedefliyorsanız geniş ve konforlu mobilyalar kullanmak en mantıklı olan adımdır.

Işıklandırma!

Eğer resataurantınız lüks bir mekan olacaksa ve zengin kesime hitap ediyorsa müşterilerinizin mekanınızda daha fazla vakit geçirmesini isteyebilirsiniz. Bu tür durumlarda mekan sahipleri daha çok loş ve sarı ışık tercih ediyor. Bu ışıklandırma, müşterilerinizin daha konforlu hissetmesine ve ekstra sipariş vermesine neden olacaktır.

Kendinize özgün bir dekorasyon yaratın!

Eğer sektörde kalıcı olmak, cironuzu arttırmak ve markalaşmak istiyorsanız kendinize özgün bir hikaye ve dekorasyon yaratmalısınız. Bu nedenle kesenin ağzını biraz açmalı ve işinin ehli olan yaratıcı bir dekoratöre danışmalısınız.

Fort Makers Mükemmel Bir Sergi İle Karşınızda!
Fort Makers [https://fortmakers.com/], çok iyi bilinen bir çocuk kitabı olanGoodnight Moon’dan etkilenerek farklı tarzda iç mekan dizaynı oluşturdu.Oluşturulan iç mekan tasarımı ziyaret edenleri farklı bir dünyaya sürüklüyor. Mükemmel bir iç mekan tasarımı olmuşBirçok kişi tarafından bilinen Goo…

Bütün bunları uyguladığınız takdirde restaurantınız yeni bir marka olma yolunda emin adımlarla ilerleyecektir.

- Reklam Alanı -

Yazar Cem Can

Yazılım Mühendisiyim. Sanat ve sporla yakından ilgileniyorum. Boş zamanlarda hiking yapmayı severim!
Başarıyla abone olundu. TasarımHaber
Harika!, şimdi tüm ÖZEL HABER İÇERİKLERİ'ne erişebilmek için ödeme işlemini tamamlayın.
Tekrar Hoşgeldin! Hesabına başarıyla giriş yaptın.
Oturumunuz açılamıyor, lütfen tekrar deneyin.
Başarılı! Hesabınız tamamen etkinleştirildi, artık tüm özel içeriğe erişebilirsiniz.
Başarılı! Fatura bilgileriniz güncellendi.
Fatura bilgileriniz güncellenirken bir hata oluştu.
Gece Gün