Pandemi sırasında kapandığımız evlerimiz, pandemi sonrası bizim için ne anlam ifade ediyor?

Pandemi sırasında kapandığımız evlerimiz, pandemi sonrası bizim için ne anlam ifade ediyor?

Bir grup tasarımcı bir araya gelerek pandemi sırasında kapalı kaldığımız evlerimize yüklediğimiz anlamlar ile ilgili bir dizi minyatür eser ortaya koydu. Her bir sanatçı kendi yorumunu katarak pandemi sonrasında şekillenen ev kavramını yansıtmaya çalıştı. Bakalım bunlar nelermiş.

Farklı bakış açıları

Somut kavramlardan yola çıkılarak tasarlanan evler sanatçıların içsel dünyasını da yansıtmış durumda. Bu tasarımları gerçekleştiren sanatçı ise şöyle diyor: "Evimiz bizim için yeni ve ferah bir ortam olarak gözükürdü, daha sonra onu nasıl evrimleştirebileceğimizi düşünmeye başladık. Daha sonra pandemi ile birlikte evimizi bir savaş sığınağına benzettik ve bu nedenle kim olduğumuzu ve varlığımızı anlamlandırmaya çalışma yolu olarak evlerimizi seçtik."

Naziler tarafından sansürlenen unutulmuş kadın sanatçılar
Viyana, 20. yüzyılın başlarında entelektüel bir güç merkeziydi ve iki erkeksanatçı, Viyana modernizminin devleri olarak kabul ediliyor: Gustav Klimt veEgon Schiele. Ancak Viyana Belvedere Müzesi, o dönemde kadın sanatçıların uzunsüredir ihmal edilen katkılarını sergiliyor. Klimt tablosu 100 yıll…

Samimi ve sıcak bir ortam: Evlerimiz

Bir diğer sanatçı ise evini iki köşeye sahip bir parçaya benzetti. Özel mermerden yapılmış bir parça olarak insanlara sunuldu. Sanatçı için kırsal yaşamın pandemi ile birlikte daha da değerlendiği açıklandı. Ve sanatçı şunları söyled: " Kırsal yaşam, kasaba ve köyler artık bizler için daha değerli bir konuma geldi. Evlerimiz ise bu ortamda bizler için bir kaçış noktası ve samimi bir sığınak oldu."

Salvador Dali’nin görülmemiş eserleri
Sürrealist usta Salvador Dali’nin nadir eserleri, yarından itibaren Londra’dakiCork Street’teki yeni binasında Modern Masters Gallery’de sergileniyor. Dünya doğa fotoğrafçılığı ödülü kazanan çekimlerBir buzul nehirinden aslandövüşüne kadar, 13 kategoride kazanan fotoğrafçekimleri, doğal dünyanın…

Bütün tasarımcılar, kafalarındakini tasarlarken kullandıkları materyallerin özelliklerini de önemsediler. Bunun yanında ışığın ve gölgenin kullanımına da odaklandılar. Bu nedenle bütün parçalar bir madde olmasının yanında bir manzara olarak da değerlendirilmelidir.

- Reklam Alanı -

Yazar Cem Can

Yazılım Mühendisiyim. Sanat ve sporla yakından ilgileniyorum. Boş zamanlarda hiking yapmayı severim!
Başarıyla abone olundu. TasarımHaber
Harika!, şimdi tüm ÖZEL HABER İÇERİKLERİ'ne erişebilmek için ödeme işlemini tamamlayın.
Tekrar Hoşgeldin! Hesabına başarıyla giriş yaptın.
Oturumunuz açılamıyor, lütfen tekrar deneyin.
Başarılı! Hesabınız tamamen etkinleştirildi, artık tüm özel içeriğe erişebilirsiniz.
Başarılı! Fatura bilgileriniz güncellendi.
Fatura bilgileriniz güncellenirken bir hata oluştu.
Gece Gün