Renkler de bulunan kompozisyonlar insan gözlerini taklit ediyor

Renkler de bulunan kompozisyonlar insan gözlerini taklit ediyor

Rus Khasanov daha önceden birçok unutulmaz esere imza atmıştı. Gene kendisinden bekleneni yaptı ve inanılmaz bir şeye imza attı.

Rus Khasanov daha önceden birçok unutulmaz esere imza atmıştı. Gene kendisinden bekleneni yaptı ve inanılmaz bir şeye imza attı. Birkaç optik numarayı tek bir noktada bir araya getirerek görenleri hayrete düşürmeyi başardı. Parlayan, mürekkepli sıvılar ekran üzerinde farklı yönlere hareket etmeleriyle birlikte büyütülmüş insan gözü çekimlerini taklit eden bir dizi baloncuk oluşturuyor.

Hipnotik görüntüler pareidolia'yı (fiziksel olarak mevcut olmayan bir nesneyi görme eğilimi)yoğun bir şekilde kullanmaktadır. Ve bununla birlikte aynı zamanda iridiyal heterokromiye de atıfta bulunmak suretiyle birçok mesajı içerisinde barındırır.

Bir kişinin irislerinin çok renkli olması sebebiyle bazen göz bebeğinin etrafına yayılmakta olan zirveleri andıran bir durumu ifade etmektedir. Böylece Rus Khasanov b.elkide uzun zamandan beri keşfedilmeyi bekleyen muhteşem sonuçları bizimle bu şekilde paylaşmış oluyor.

- Reklam Alanı -
Halil Cihan

Yazar Halil Cihan

1982 Yılında İstanbul da dünyaya geldi. Teknoloji ve Tasarım Öğretmeni olarak bir kamu kurumunda çalışmaya devam ediyor.
Başarıyla abone olundu. TasarımHaber
Harika!, şimdi tüm ÖZEL HABER İÇERİKLERİ'ne erişebilmek için ödeme işlemini tamamlayın.
Tekrar Hoşgeldin! Hesabına başarıyla giriş yaptın.
Oturumunuz açılamıyor, lütfen tekrar deneyin.
Başarılı! Hesabınız tamamen etkinleştirildi, artık tüm özel içeriğe erişebilirsiniz.
Başarılı! Fatura bilgileriniz güncellendi.
Fatura bilgileriniz güncellenirken bir hata oluştu.
Gece Gün