Pandemiden önce Wuhan pazarı'nda gece hayatı

Pandemiden önce Wuhan pazarı'nda gece hayatı

Dünya gerçekten de çok zor zamanlardan geçiyor. Kısa bir süre önce hangimize bu yaşananlar söylenseydi kimse bu anlatılanlara inanmazdı.

Dünya gerçekten de çok zor zamanlardan geçiyor. Kısa bir süre önce hangimize bu yaşananlar söylenseydi kimse bu anlatılanlara inanmazdı. 2016'da karşımıza çıkacak birisi bize 2020'de olanları sıralasaydı muhtemelen ciddiye almazdık.

Yakın bir zamanda yapmış olduğu farklı projeler ile gündeme gelen Milanlı fotoğrafçı Alessandro Zanoni belki de 2020 yılı içerisinde başımıza gelen en büyük sıkıntıların temeli olarak görülen Wuhan'da yaşadı.

Shibuya Girls projesi ile birçok kişinin dikkatini çekmeyi başaran başarılı sanatçı önceleri pek farkında olmadığımız fakat şimdi bilmeyenin kalmadığı Çin şehri Wuhan’ı dikkatli bir şekilde gözlemliyordu.

Sanatçı  evinden her akşam şehrin gece hayatını kesintiye uğratmakta olan meşhur pazarı, tezgahları mallarla ve satıcılarıyla dolup taşan çarşıyı, bazen tek başına büyük bir dikkatle gözlemliyordu. Başarılı sanatçı bu gözlemlerini muhteşem bir sergiye dönüştürdü. Dünyanın birçok noktasından milyonlarca kişinin dikkatini çekerek beğenisini kazandı.

Yakın bir zaman içerisinde hiçbirimizin umurun da olmayan fakat belki de şimdilerde hepimizin ciddi bir şekilde merak ettiği Wuhan ile ilgili yapmış olduğu çalışma son dere büyük ilgi gördü.

Alessandro Zanoni gözü ile Wuhan;

- Reklam Alanı -
Halil Cihan

Yazar Halil Cihan

1982 Yılında İstanbul da dünyaya geldi. Teknoloji ve Tasarım Öğretmeni olarak bir kamu kurumunda çalışmaya devam ediyor.
Başarıyla abone olundu. TasarımHaber
Harika!, şimdi tüm ÖZEL HABER İÇERİKLERİ'ne erişebilmek için ödeme işlemini tamamlayın.
Tekrar Hoşgeldin! Hesabına başarıyla giriş yaptın.
Oturumunuz açılamıyor, lütfen tekrar deneyin.
Başarılı! Hesabınız tamamen etkinleştirildi, artık tüm özel içeriğe erişebilirsiniz.
Başarılı! Fatura bilgileriniz güncellendi.
Fatura bilgileriniz güncellenirken bir hata oluştu.
Gece Gün