Koronavirüs Pandemisi ile birlikte artık çok fonksiyonlu evlere sahip olacağız

Koronavirüs Pandemisi ile birlikte artık çok fonksiyonlu evlere sahip olacağız

Dünyayı kasıp kavuran Koronavirüs Pandemisi ile birlikte artık ev içi tasarımlar da değişmeye başladı. Eğitim ve iş hayatının uzaktan gerçekleştirildiği bugünlerde insanlar hem ev hem de ofis olarak kullabilecekleri evler tutuyor. Peki bu evler nasıl bir tasarıma sahip?

Londra’nın en dar evi 10 milyon türk lirasına satılık 🏡
Londra’nın en dar evi yaklaşık 2 metre genişliğinde ve artık satılık! İşte haberimizde bilmeniz gereken tüm detayları paylaştık.

Eski duvar kağıtlarına elveda...

Artık eski tip duvar kağıtları yerine antibakteriyel özellikteki duvar kağıtları tercih ediliyor. Böylelikle virüs ve bakterilerin duvarda tutunması imkansız hale gelecek. Bu da ortamdaki havayı doğrudan etkileyen bir husus.

Hem ofis hem ev için uygun eşyalar olacak

Artık hem ofis hem de ev için kullanılabilen eşyalar evlerde yer almaya başladı. Elbette ki en önemli şey insan sağlığı ve konfor. Bu nedenle ortopedist ve mimarların ortak çalışması ile yeni mobilyalar üretildiğini söylemeden geçmeyelim.

Pandemi sonrası mimaride de değişiklikler olacağı kesin

Yeni tasarlanan evlerin mimari planları da olası bir pandemiye uygun olacak. Bunun için en önemli nokta ise evlerin küçük de olsa bir bahçesi olmasıdır. Günlerce evden çıkılmadığı zamanlarda yapılabilecek en doğru şey bir bahçede hava almak ya da güneşlenmektir. Bunun yanında girişlerde kıyafetlerin çıkarılması için ayrı bir alan da tasarlanabilir.

Peki ya mini seralar?

Sağlığın herşeyden önemli olduğunu anladığımız şu günlerde artık sağlıklı beslenmek de önemli bir yer kaplamaktadır. Bu nedenle insanlar kendi bahçelerini oluşturuyor. Ekonomik imkanınız varsa biran önce bir mini sera oluşturmanın zamanı geldi. Özellikle doğal meyve ve sebze tüketimi sağlığımız için önemli yer kaplamaktadır.

Geniş bahçesi olanlar için mükemmel bir tercih

Virüslerin iç mekanlarda daha kolay bulaştığını hepimiz biliyoruz. Daha ılıman bölgelerde yaşayan ve bahçeli eve sahip insanlar için dış mekan tasarımları da önemli yer tutmaktadır. Yatak ve lavabonun da dışarı taşındığı bir tasarım sizin için en sağlıklı tercih konumuna gelebilir.

- Reklam Alanı -

Yazar Cem Can

Yazılım Mühendisiyim. Sanat ve sporla yakından ilgileniyorum. Boş zamanlarda hiking yapmayı severim!
Başarıyla abone olundu. TasarımHaber
Harika!, şimdi tüm ÖZEL HABER İÇERİKLERİ'ne erişebilmek için ödeme işlemini tamamlayın.
Tekrar Hoşgeldin! Hesabına başarıyla giriş yaptın.
Oturumunuz açılamıyor, lütfen tekrar deneyin.
Başarılı! Hesabınız tamamen etkinleştirildi, artık tüm özel içeriğe erişebilirsiniz.
Başarılı! Fatura bilgileriniz güncellendi.
Fatura bilgileriniz güncellenirken bir hata oluştu.
Gece Gün