Otistik sanatçı günlük yaşamını bir çizgi romanla anlatıyor

Otistik sanatçı günlük yaşamını bir çizgi romanla anlatıyor

Strasbourg'daki Illustrator, Salina'ya yakın zamanda otizm teşhisi kondu. Genç kadının yıllardır bu nöro-gelişimsel bozukluğa sahip olduğu ile ilgili hiçbir bilgisi yoktu,

Strasbourg'daki Illustrator, Salina'ya yakın zamanda otizm teşhisi kondu. Genç kadının yıllardır bu nöro-gelişimsel bozukluğa sahip olduğu ile ilgili hiçbir bilgisi yoktu, ancak bazı durumlarda ortalamadan daha stresliydi. Otistik insanların günlük yaşamının daha iyi anlaşılması için sanatçı, otizmin psikolojik tezahürlerini kamuoyuna açıklamak için bir çizgi roman yapmaya karar verdi.

Bu rahatsızlığı yaşamakta olan insanların neler yapabileceğine ve neler düşündüğüne dikkat çekmeye çalışan sanatçı ilgiyi üzerine çekmeyi başardı. Ortaya koymuş olduğu muhteşem eserlerle birlikte birçok kişinin taktirini topladı. Sanatçının eserleri bir anda birçok kişi tarafından beğenildi ve paylaşıldı. Aynı zamanda bu durum benzeri rahatsızlıkları olanlara da ciddi bir örnek oldu.

Salina Instagram ve Etsy'de yer alıyor .

- Reklam Alanı -
Halil Cihan

Yazar Halil Cihan

1982 Yılında İstanbul da dünyaya geldi. Teknoloji ve Tasarım Öğretmeni olarak bir kamu kurumunda çalışmaya devam ediyor.

Bunları da beğenebilirsiniz

Başarıyla abone olundu. TasarımHaber
Harika!, şimdi tüm ÖZEL HABER İÇERİKLERİ'ne erişebilmek için ödeme işlemini tamamlayın.
Tekrar Hoşgeldin! Hesabına başarıyla giriş yaptın.
Oturumunuz açılamıyor, lütfen tekrar deneyin.
Başarılı! Hesabınız tamamen etkinleştirildi, artık tüm özel içeriğe erişebilirsiniz.
Başarılı! Fatura bilgileriniz güncellendi.
Fatura bilgileriniz güncellenirken bir hata oluştu.
Gece Gün