Norveç'teki bu hotel şaşırtıcı mimari özelliklere sahip

Norveç'teki bu hotel şaşırtıcı mimari özelliklere sahip

Konforlu ve gösterişli bir otelin avantajlarından ödün vermeden her zaman rahat bir kabin kaçamağı istiyorsanız , Norveç'teki Øyna Cultural Landscape Hotel mükemmel bir seçim olabilir.

Green Advisers AS , benzersiz binayı dağlık İskandinav manzarasına uyum sağlayacak şekilde tasarladı.

Belirsiz formu ve çok başarılı bir kamuflaj giysisi nedeniyle, binanın nerede başladığını ve doğal peyzajın nerede bittiğini ilk bakışta anlayamayabiliyoruz. Yemyeşil çim neredeyse tüm çatı alanlarını kaplıyor ve yukarıdan bakıldığında kamuflaj görevi görüyor.

Mimarları bu gerçek manadaki sürdürülebilir yapı için; "tesisin genişletilmesi dikkatli bir şekilde topografyaya uyarlanmış olmasına rağmen, resmi dili aracılığıyla yeni peyzaj aksanları yaratıyor ve sahibinin genel konseptine uyuyor." Bu yeni "biçimsel dil", tanımlayıcı bir eğri boyunca toplanan dikdörtgen modüllerden meydana geliyor.

Organizasyon sadece benzersiz otel odaları yaratmakla kalmıyor, aynı zamanda Trondheim fiyorduna ve Norveç Denizi'nin etkileyici girişine bir bağlantıyı vurgulamaya da yardımcı oluyor.

Bu yarı yeraltı alanlarına sirkülasyon, mevcut tepenin doğal kot farklarını takip eden bir tünel ile mümkün hale getirilmiş. Tünele, konukları orijinal tesis alanlarından yeni alanlara götüren bir asansörle ulaşılabiliyor.

Konuklar, otel odalarına ulaşmadan önce yer altı koridorundan geçiyor. Her bir "blok", İskandinav mimarisinin ortak sıcak ve doğal estetiğinde tasarlanmış iki odadan oluşuyor. Ruhunu dışarıdaki güzel manzaralara borçlu olan bu paletin ağırlıklı olarak ahşaptan oluşması da çok yerinde.

- Reklam Alanı -
Murat E.

Yazar Murat E.

Mimari projeler, tasarım araçları ve teknoloji ile tasarımı buluşturan konularda içerikler paylaşıyorum. Aynı zamanda Türkiye'nin En Büyük Yapı Platformu YapıForumu.com'un kurucusuyum. #blogger
Başarıyla abone olundu. TasarımHaber
Harika!, şimdi tüm ÖZEL HABER İÇERİKLERİ'ne erişebilmek için ödeme işlemini tamamlayın.
Tekrar Hoşgeldin! Hesabına başarıyla giriş yaptın.
Oturumunuz açılamıyor, lütfen tekrar deneyin.
Başarılı! Hesabınız tamamen etkinleştirildi, artık tüm özel içeriğe erişebilirsiniz.
Başarılı! Fatura bilgileriniz güncellendi.
Fatura bilgileriniz güncellenirken bir hata oluştu.
Gece Gün