New York Eyalet Orman Kütüphanesi

Minimalist yapılar, tinyhouse ve pod tasarımları ilginizi çekiyorsa bu kütüphaneyi de çok seveceksiniz.

M.ERÇELEBİ
M.ERÇELEBİ

Studio Padron Architects , ABD'nin New York Eyaleti ormanlarında gözlerden uzak bir özel kütüphane yarattı. Bu minik siyah bina aynı zamanda tatil misafirhanesi olarak da hizmet veriyor.

Müşterinin ana konutunun yanında yer almaktadır ve ana evin inşaatı sırasında sitede kesilen olgun meşe ağaçları kullanılarak inşa edilmiştir. Mimarlar başlangıçta maksimum miktarda bitki örtüsünü korumaya çalıştılar, ancak korunamayan ağaçlar yeni bir hayat aldı.

Kütüphanenin inşası uzun zaman aldı - büyük dikdörtgen kütük kabinlerde kesildikten sonra ağaç birkaç yıl yerinde kurutuldu. Yatay olarak yığılmış kütükler evin duvarlarını oluşturur.

Aralarındaki boşluklar kitaplık oluşturur ve büyük açıklıklar pencere görevi görür. Dışarıdan, bina, kış manzarasında esrarengiz bir varlık yaratan dikey siyah plakalarla dekore edilmiştir.

Yeni mezun mimarlar kendini nasıl geliştirebilir ?
Bu yazımda sizler için yeni mezun bir mimarın kendini nasıl geliştirebileceği hakkında özet bilgiler paylaşmaya çalıştım.

Görsel olarak küçük olan bu hacme bir yatak, bir koltuk ve bir masa sığabilir. Odun sobası, alanı ısıtır ve tüm yıl boyunca kullanılmasına izin verir. İki pencere, doğal ışığın içeri girmesine ve kütüphaneyi çevreleyen ormana bağlamasına izin verir.

Mimari