Nasıl yazılımcı olabilirsiniz? En iyi beş yöntem

Nasıl yazılımcı olabilirsiniz? En iyi beş yöntem

Teknolojinin hızla ilerlediği günümüzde, yazılımın da önemi bir hayli arttı. Artık ebeveynler çocuklarının programlama dilleri öğrenmesi için erken yaşlarda eğitim aldırıyor. Böyle bir imkanı olmayan gençler ise yazılımcı olabilmek için neler yapabileceklerini merak etmektedir. Peki nasıl yazılımcı olabilirsiniz? İşte sizin için derlediğimiz en iyi beş yöntem!

Kendiniz için en uygun programlama dilini seçin!

Programlama denildiğinde akla tek tip bir şey gelse de aslında yazılım dilleri sistem ve web tabanlı olmak üzere ikiye ayrılır. Son senelerde mobil programlama dilleri de piyasada ön plana çıkarken bu diller web tabanlı olarak anılmaktadır. Hangi alanda çalışmak istediğinizi seçin. Ardından yalnızca o programlama dili üzerinden yol alın!

Algoritma mantığını öğrenin!

Programlama dillerinde yer alan kodlar yalnızca birer işarettir. Her programlama dili kendi işaret diline sahiptir fakat temelde verdiği mesaj aynıdır. Bu nedenle sizler temelde verilen mesajı anlamalısınız. Algoritma, programlamanın altında yatan anlamdır. Bunu anlamadığınız sürece başarılı olamazsınız. Bunu anlamak için sorun çözme becerilerinizi de geliştirmeniz gerekir.

Neden ve sonuç ilişkisini iyi kavrayın

Algoritmanın temelinde de nedenler ve sonuçlar yatmaktadır. Mantık dersini çalışmalı ve derinlemesine anlamalısınız. Böylece kendi algoritmanızı yaratabilirsiniz.

Hologram teknolojisi artık çok daha yakınımızda!
2020 yılı ne kadar fütüristik gelse de, 80′ler ve 90′ların sayısız bilim kurgufilminin şimdiye kadar olacağımızı tahmin ettiği yerlerde hala birkaç adımgerisindeyiz. Uçan kaykaylarda ve uçan arabalarda gezinmek, zamanda yolculuk yapmak (ve uzayınuzak mesafeleri) ve galaksinin herhangi bir yerind…

Sürekli kod okuyun!

Farklı yazılımcıların hazırladığı kodları okumanız sizin yararınızadır. Böylelikle farkllı sorunların çözümü için farklı insanların ürettiği algoritmalar sizin için örnek teşkil edebilir. Böylece kendinizi geliştirebilirsiniz.

Gelecek İle Aramızdaki Köprü: Bulut Teknolojisi!
Bilginin üretimi, aktarımı ve depolanması medeniyetlerin kurulduğu tarihtenitibaren bir sorun teşkil etmiştir. Diğer hayvanlara göre sosyal ve öğrenebilenbir varlık olan insan öğrendiği bilgiyi de aktarma yetisine sahiptir. 2021yılına geldiğimizde insanlığın devasa boyutta bir veriye sahip olduğu…

Kod yazmaktan çekinmeyin!

Sürekli kod yazın ve hata ayıklayın. Böylece hem eliniz hem de gözleriniz buna alışacaktır. Bu da sizin ileride daha da hızlanmanızı sağlar.

İsviçre çakısı gibi açılabilen 7 ekranlı dizüstü bilgisayar!
Geçmişte çift ekranlı dizüstü bilgisayarlar görmüş olsak da, İngiltere merkezli Expanscape, taşınabilirlik için kendi içine katlanan çoklu ekran kurulumuyla dizüstü bilgisayar oyununuzu üretkenliği en üst düzeye çıkarmak istiyor.
- Reklam Alanı -

Yazar Cem Can

Yazılım Mühendisiyim. Sanat ve sporla yakından ilgileniyorum. Boş zamanlarda hiking yapmayı severim!

Bunları da beğenebilirsiniz

Başarıyla abone olundu. TasarımHaber
Harika!, şimdi tüm ÖZEL HABER İÇERİKLERİ'ne erişebilmek için ödeme işlemini tamamlayın.
Tekrar Hoşgeldin! Hesabına başarıyla giriş yaptın.
Oturumunuz açılamıyor, lütfen tekrar deneyin.
Başarılı! Hesabınız tamamen etkinleştirildi, artık tüm özel içeriğe erişebilirsiniz.
Başarılı! Fatura bilgileriniz güncellendi.
Fatura bilgileriniz güncellenirken bir hata oluştu.
Gece Gün