Mülteciler için oluşturulan iç mekan dizaynı barış ve mutluluğun anahtarı olarak ön plana çıkıyor

Mülteciler için oluşturulan iç mekan dizaynı barış ve mutluluğun anahtarı olarak ön plana çıkıyor

Londra'da bir tasarımcı, Suriyeli mülteci aileler için tasarladığı iç mekan ile barış mesajı veriyor. Yaratılan ortamın büyüsü ise huzur ve mutluluğun anahtarı olarak ön plana çıkıyor. İşte mülteci aile için tasarlanmış olan o ev!

Birçok kişinin hayal bile edemeyeceği güzellikte!

Londra'da yaşayan bir hayırsever ile birlikte çalışan yerel tasarımcı, Suriyeli ailelerin İngiltere'de yaşama uyum sağlayabilmeleri için böyle bir çalışma yapmaya karar verdi. Maddi destek, hayırsever tarafından sağlanırken; tasarım tamamen yerel tasarımcıya ait.

Mavi tonlar ön planda!

Özgürlük, barış ve huzuru temsil eden mavi rengini, ev içerisinde öne çıkan mobilyalarda görmek mümkün. Buna ek olarak beyaz fon ve mobilyalar ile de kontrast yaratılmış.

Uzun bir süreç, çokça emek harcanmış!

Suriyeli aile için mükemmel bir yatak odası tasarımı da gözlerden kaçmıyor. Uzun bir çalışma sonucunda ortaya çıkan bu evin en gözde mekanlarından birisi de yatak odası olarak ön plana çıkıyor.

Restaurant İç Dizaynı Hakkında Bazı İpuçları
Yeme içme sektörü hiç bir zaman önemini yitirmeden hizmet etmeye devam eden birsektördür. Bu nedenle birçok insan, sermayelerini bu sektöre yatırıp birrestaurant açarak para kazanmak ister. Peki kazancınızı arttırmanın ve süreklimüşteri elde etmenin yolu nedir? Bunun için sizlere restaurantınızın…

Bitkiler ile desteklenen huzur ortamı

Evin tasarımında yüksek oturgaçlar yer alırken; bitkilerin yerinde kullanımı ise ortamdaki iyimser ve barışçıl havayı destekler nitelikte duruyor.

İç Mekan Tasarımında Aydınlatmanın Önemi
İç mimar ve dekoratörlerin bir evin ya da herhangi bir mekanın dizaynında en çokönem verdiği unsurlardan birisi aydınlatmadır. Aydınlatma bir mekanda sondokunuş olarak düşünülse de bir bütünü anlamlandıran unsur olarak karşımızaçıkmaktadır. Spot lamba kullanımı üzerinden aydınlatmanın önemini inc…

Umarız önümüzdeki günlerde ülkemizde de hayırsever insan ve tasarımcılar Suriyeli mülteciler için böyle bir proje geliştirir.

- Reklam Alanı -

Yazar Cem Can

Yazılım Mühendisiyim. Sanat ve sporla yakından ilgileniyorum. Boş zamanlarda hiking yapmayı severim!
Başarıyla abone olundu. TasarımHaber
Harika!, şimdi tüm ÖZEL HABER İÇERİKLERİ'ne erişebilmek için ödeme işlemini tamamlayın.
Tekrar Hoşgeldin! Hesabına başarıyla giriş yaptın.
Oturumunuz açılamıyor, lütfen tekrar deneyin.
Başarılı! Hesabınız tamamen etkinleştirildi, artık tüm özel içeriğe erişebilirsiniz.
Başarılı! Fatura bilgileriniz güncellendi.
Fatura bilgileriniz güncellenirken bir hata oluştu.
Gece Gün