Maske takan portreler

Maske takan portreler

Alman sanatçı Volker Hermes, son on beş yıldır  fotomontajlarla resimlerin ağızlarını, gözlerini veya tüm yüzünü gizleyerek klasik portre resimlerine oldukça farklı bir boyut kazandırıyor.

Alman sanatçı Volker Hermes, son on beş yıldır  fotomontajlarla resimlerin ağızlarını, gözlerini veya tüm yüzünü gizleyerek klasik portre resimlerine oldukça farklı bir boyut kazandırıyor. “Gizli Portreler” başlıklı projesi, temsil edilmekte olan kişilerin yüzleri ve duyguları dışında bir şeye odaklanmamızı, birçok detayı da barındıran kıyafet ve kumaşlara daha fazla dikkat etmemizi sağlıyor. Bunun dışında sanatçının küresel salgın ve yüzünün yarısını maske ile kapatma zorunluluğundan bu zamana kadar, sanatçının işleri yepyeni bir boyut kazanmış bulunuyor.

Pandemi döneminden önce de bu çalışmaları devam ettirmekte olan sanatçının ilgi görmesinde ki en büyük etken salgın oldu. Salgının tüm dünyada yaşamakta olan halkların hayatına sokmuş olduğu maske zorunluluğu ile birlikte çalışmalar değer kazandı.

- Reklam Alanı -
Halil Cihan

Yazar Halil Cihan

1982 Yılında İstanbul da dünyaya geldi. Teknoloji ve Tasarım Öğretmeni olarak bir kamu kurumunda çalışmaya devam ediyor.

Bunları da beğenebilirsiniz

Başarıyla abone olundu. TasarımHaber
Harika!, şimdi tüm ÖZEL HABER İÇERİKLERİ'ne erişebilmek için ödeme işlemini tamamlayın.
Tekrar Hoşgeldin! Hesabına başarıyla giriş yaptın.
Oturumunuz açılamıyor, lütfen tekrar deneyin.
Başarılı! Hesabınız tamamen etkinleştirildi, artık tüm özel içeriğe erişebilirsiniz.
Başarılı! Fatura bilgileriniz güncellendi.
Fatura bilgileriniz güncellenirken bir hata oluştu.
Gece Gün