Los Angeles müzeleri yüzde 25 kapasiteyle yeniden açılacak

Los Angeles müzeleri yüzde 25 kapasiteyle yeniden açılacak

Devam eden Covid-19 krizinin ortasında bir yıllığına kapatılan Los Angeles'taki müzelerin, güvenlik önlemleri alınarak bugünden itibaren yüzde 25 kapasite ile açılmasına izin verilecek. Haber, Los Angeles County'deki enfeksiyon oranlarının, ilçenin en katı kısıtlamaların hala geçerli olduğu "mor" kademeden biraz daha az kısıtlayıcı olan "kırmızı" kademeye taşınmasını sağlayacak kadar düştüğü kabul edildiğinde geliyor.

Mars yüzeyinde neden hiç su bulunmuyor?
Bir okyanus değerindeki su, Mars yüzeyinin altındaki minerallerde gizleniyorolabilir, bu da Kızıl Gezegenin neden kuruduğunu açıklamaya yardımcı olabilir. Mars, su kaynaklarını yeraltında saklıyor olabilirBilim insanları, büyükmiktarda antik Mars suyunun uzaya kaçmak yerine yüzeyininaltına gömülm…

California Müzeler Birliği'ne göre, LA County'nin müzeleri, hayvanat bahçeleri ve akvaryumlarının kapatılması 5 milyar dolarlık bir gelir kaybına neden oldu. Los Angeles County Sanat Müzesi müdürü Michael Govan, New York Times'aNihayet yeniden açmamız için izin verilmiş olması çok heyecan verici” dedi.

LA

Müze, gerekli Covid-19 protokollerini yerine getirmek kaydıyla 1 Nisan'da açılacak.

Hammer Müzesi müdürü Ann Philbin gazeteye yaptığı açıklamada, kurumun Nisan ayı ortasında açılmayı planladığını belirterek, "hızlanmamız birkaç hafta alacaktır" dedi.

Philbin, "Galerilerde insanları görmek ve 'Made in LA' için nihayet izleyici kitlesine sahip olmak beni çok heyecanlandırıyor," ifadelerini kullandı.

- Reklam Alanı -
Mehmet Tandoğan

Yazar Mehmet Tandoğan

Ben Mehmet. 28 Eylül 1994 doğumluyum. 5 yılı aşkın haber editörlüğü tecrübemle, sizlere ilginizi çekececeğiniz kategorilerde yazılar yazmaktayım. Umarım sizler için faydalı olur.
Başarıyla abone olundu. TasarımHaber
Harika!, şimdi tüm ÖZEL HABER İÇERİKLERİ'ne erişebilmek için ödeme işlemini tamamlayın.
Tekrar Hoşgeldin! Hesabına başarıyla giriş yaptın.
Oturumunuz açılamıyor, lütfen tekrar deneyin.
Başarılı! Hesabınız tamamen etkinleştirildi, artık tüm özel içeriğe erişebilirsiniz.
Başarılı! Fatura bilgileriniz güncellendi.
Fatura bilgileriniz güncellenirken bir hata oluştu.
Gece Gün