Neden Linux kullanmalısın?

Neden Linux kullanmalısın?

Linux, özgür yazılıma sahip açık kaynak kodlu bir işletim sistemidir. Tamamen ücretsiz olan Linux, elbette bazı ücretli dağıtımlara sahiptir. Fakat bu dağıtımlar genellikle büyük şirketlere hizmet olarak sunulmalıdır. Dünya genelinde birçok insanın kullandığı Windows, pek çok eksiğe ve açığa sahiptir. Buna ek olarak ücretlidir. Peki neden Linux kullanmalısın?

Ücretsiz!

Linux, tamamen ücretsizdir. Bu da bu işletim sistemini kullandığınız sürece hiç bir yazılım için para ödemeyeceğiniz anlamına geliyor. Ofis programlarından tutun da coğrafi bilgi sistemleri programlarına kadar bir çok yazılımı ücretsiz olarak kullanabilirsiniz. Hem de bu yazılımlar, Microsoft'un ücretli bir şekilde sattığı yazılımlardan daha ileri teknolojilere sahiptir.

Bilgisayar Satın Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler
Yeni bir bilgisayar satın alacaksanız aklınızda birçok soru işareti belirir.Peki size göre en uygun bilgisayarı seçebilmek için nelere dikkat etmelisiniz? Bütçenizi belirleyin!Bilgisayar fiyatları geniş bir fiyat aralığında değişim gösterir. Bu nedenle ilketapta bir bütçe belirlemek en akıllıca…

Açık kaynak kodlu

Açık kaynak kodlarına sahip olan Linux işletim sisteminde, yazılımın kodlarını istediğiniz zaman inceleme şansına sahipsiniz. Böylece kendinizi yazılımda ve uygulama geliştiriciliğinde geliştirebilirsiniz.

Bilgisayar Programlama ve Programlama Dillerinin Kullanımı
Bilgisayar programlamacılığı uzun yıllardan beri gündemde olsa da son birkaçyıldır bütün insanların ilgisini çeken bir meslek olarak karşımıza çıkmaktadır.Birçok ebeveyn, çocuklarını bu yönde eğitilmesini istemektedir. Bunun nedenimaddi çıkarlar olsa da günümüzde birçok genç iyi derecede programl…

Güvenli

Açık kaynak koduna sahip olmasından dolayı, Linux güvenli bir işletim sistemidir. Yazılım geliştiricileri sürekli olarak Linux'un kaynak kodlarında geliştirmeler yaparlar. Bu sırada da işletim sisteminin sahip olduğu açıkları tespit edebilirler. Bunlara ek olarak; piyasada bulunan virüslerin büyük bir bölümü sadece Windows için yaratılmıştır.

- Reklam Alanı -

Yazar Cem Can

Yazılım Mühendisiyim. Sanat ve sporla yakından ilgileniyorum. Boş zamanlarda hiking yapmayı severim!

Bunları da beğenebilirsiniz

Başarıyla abone olundu. TasarımHaber
Harika!, şimdi tüm ÖZEL HABER İÇERİKLERİ'ne erişebilmek için ödeme işlemini tamamlayın.
Tekrar Hoşgeldin! Hesabına başarıyla giriş yaptın.
Oturumunuz açılamıyor, lütfen tekrar deneyin.
Başarılı! Hesabınız tamamen etkinleştirildi, artık tüm özel içeriğe erişebilirsiniz.
Başarılı! Fatura bilgileriniz güncellendi.
Fatura bilgileriniz güncellenirken bir hata oluştu.
Gece Gün