Lego ile yapılan çarpıcı hayvan heykelleri

Lego ile yapılan çarpıcı hayvan heykelleri

Brooklyn'li sanatçı Sean Kenney , şaşırtıcı gerçek boyutlu olarak hayvan heykelleri yapmak için LEGO'larla kaliteli bir çalışma sergiliyor.

Brooklyn'li sanatçı Sean Kenney , şaşırtıcı gerçek boyutlu olarak hayvan heykelleri yapmak için LEGO'larla kaliteli bir çalışma sergiliyor. LEGO parçaları, çocuklar için sanata doğal bir giriş olarak değerlendirilebilir. Bu ortam onlar için son derece tanıdıktır.

Kenney, bir karikatüristolarak uzmanlığını titiz şekilde uzun yıllar boyunca devam ettirdi. Son zamanlarda, LEGO'larını Nature Connects adlı bir gezici sergi için yeniden ve farklı bir şekilde tasarladı. Hayvanlardan oluşan bir hayvan grubunu şekillendirmek mantığı ile yapmş olduğu çalışmalar inanılmaz derece de beğenildi. Imagine Exhibitions tarafından ziyaretçilerine çarpıcı bir soru da soruluyor.

Lego parçalarının birbirine bağlı olmasıyla dünya arasında bir bağlantı bulunur mu?

Yapılan çalışma ile Kenney çok farklı konuları bir araya getirmektedir. Ziyaretçiler ibir zambakın yukarısında tünemiş sinek kuşlarına doğru çömelmiş bulutlu leoparlarla karşılaşarak hayvan yaşamını yeniden keşfetmeye davet ediyor.

Yapılan çalışma tahmin edilenden çok daha uzun bir zaman almıştır. Her heykel aylarca yapılmış bir araştırma ve çabanın eseri olarak ortaya çıkmaktadır. Başarının arkasında yalnız kendisi değil büyük bir ekip başarısı da yer almaktadır. Boyutuna bağlı olarak, her proje dokuz aya kadar ve yaklaşık 50.000 parçadan oluşmaktadır.

- Reklam Alanı -
Halil Cihan

Yazar Halil Cihan

1982 Yılında İstanbul da dünyaya geldi. Teknoloji ve Tasarım Öğretmeni olarak bir kamu kurumunda çalışmaya devam ediyor.

Bunları da beğenebilirsiniz

Başarıyla abone olundu. TasarımHaber
Harika!, şimdi tüm ÖZEL HABER İÇERİKLERİ'ne erişebilmek için ödeme işlemini tamamlayın.
Tekrar Hoşgeldin! Hesabına başarıyla giriş yaptın.
Oturumunuz açılamıyor, lütfen tekrar deneyin.
Başarılı! Hesabınız tamamen etkinleştirildi, artık tüm özel içeriğe erişebilirsiniz.
Başarılı! Fatura bilgileriniz güncellendi.
Fatura bilgileriniz güncellenirken bir hata oluştu.
Gece Gün