Küresel olarak ilgi gören iç tasarım unsurları

Küresel olarak ilgi gören iç tasarım unsurları

Birçok yerel dekoratör, kendi ırkının istek ve yaşantılarını gözeterek tasarımlar gerçekleştirse de dünya genelinde küresel anlamda ilgi duyulan iç tasarım ürün ve unsurları da mevcuttur.

İlgi çekicilikleri onları küresel kılıyor

Tasarımların en çarpıcı ve öne çıkan özellikleri ise hiçbir kültüre ait olmamaları ve ilgi çekici olmalarıdır. Bu nedenle dünyanın her yerinden insanların ilgisi bu ürünlerde toplanıyor.

Tamamen ahşap sandalye

Petrol bazlı mobilya ürünlerinin evlerimizdeki hegomanyası gittikçe artarken, tasarımcılar buna kontrast oluşturacak bir biçimde konforlu ve ahşap ürünler üretiyor.

Fil masa

Farklı tasarımcıların elinden çıkmış olan bu iç dekor tasarım ürünleri ise kendine has özelliklere sahip olması ile ünlü. Geniş ayaklara sahip masalar ev içlerinde genellikle tercih edilmezken, fotoğrafta yer alan masa ise "fil masa" olarak adlandırılmış.

Cama yeniden şekil verdiler!

Silisyum oksit barındıran cam malzemesinin ev dekorasyonunda çoğunlukla kullanıldığını biliyoruz. Fakat bu kadar hareketli bir tasarım da çoğu iç tasarım unsurunda yer almıyor.

İç Mekan Tasarımında Aydınlatmanın Önemi
İç mimar ve dekoratörlerin bir evin ya da herhangi bir mekanın dizaynında en çokönem verdiği unsurlardan birisi aydınlatmadır. Aydınlatma bir mekanda sondokunuş olarak düşünülse de bir bütünü anlamlandıran unsur olarak karşımızaçıkmaktadır. Spot lamba kullanımı üzerinden aydınlatmanın önemini inc…

Işığa farklı açıdan bak!

Adeta bir sanat fikrini yansıtan bu aydınlatma ile tasarımcı, aydınlatmayı farklı açıdan yorumlamış. Ve bizlerin de ona farklı bir açıdan bakmamızı istiyor.

Huzur

Rahatlık ve fiziksel sakinlik çoğunlukla huzuru getirir. Bu düşünülerek doğal renklerden oluşan ürünler ve bitkiler mükemmel bir iç tasarım oluşturmuş.

Pandemi Sürecinde Evden Çalışanlar İçin Yenilikçi Ürün Tasarımları
Koronavirüs pandemisinin, etkisini artırarak ilerlediği günlerde evden çalışmakbir seçenekten çok zorunluluk haline dönüştü. Hal böyle olunca evde yer alanmobilyaların da fonksiyonlarının yetersiz olması işlerimizi etkileyen bir unsurolarak karşımıza çıkmaktadır. İşte sizin için derlediğimiz, hom…
- Reklam Alanı -

Yazar Cem Can

Yazılım Mühendisiyim. Sanat ve sporla yakından ilgileniyorum. Boş zamanlarda hiking yapmayı severim!
Başarıyla abone olundu. TasarımHaber
Harika!, şimdi tüm ÖZEL HABER İÇERİKLERİ'ne erişebilmek için ödeme işlemini tamamlayın.
Tekrar Hoşgeldin! Hesabına başarıyla giriş yaptın.
Oturumunuz açılamıyor, lütfen tekrar deneyin.
Başarılı! Hesabınız tamamen etkinleştirildi, artık tüm özel içeriğe erişebilirsiniz.
Başarılı! Fatura bilgileriniz güncellendi.
Fatura bilgileriniz güncellenirken bir hata oluştu.
Gece Gün