Kripto paralar finans uzmanlarının söylediği gibi balon mu?

Kripto paralar finans uzmanlarının söylediği gibi balon mu?

Dijital dünyaya geçiş ve yeni normal terimleri ile bizlere tanıtılan yeni dönemde kripto paralar popülerliğini gittikçe artırıyor. İnsanları birçoğu bunu bir geçişten çok kar edebilecekleri ve zengin olabilecekleri bir şey olarak görüyor. Bu durum finans uzmanları tarafından yorumlandığında, karşımıza pek de olumlu şeyler çıkmamaktadır.

Bir piyasa var mı?

Dünya üzerindeki altın ve diğer para birimleri belirli finans piyasaları tarafından yönlendirilmektedir. Örneğin; bir ülke para basmak isterse merkez bankasındaki altın karşılığından daha fazla para basamaz. Fakat Bitcoin, Etherium ve diğer altcoinlere bakıldığında hiç bir karşılık gösterilmeden bu paralar üretilebilmektedir.

Akıllı Saatler ve Bizlere Sağladığı Avantajlar
Son zamanlarda popülaritesi gittikçe artan akıllı saatler[https://www.saatonerileri.com/akilli-saate-sahip-olmanin-9-avantaji/] birçokkişinin vazgeçilmezleri arasına girdi bile! Adı saat olsa da bu cihazlar sizezamanı göstermekten fazlasını vadediyor. Peki akıllı saatler hayatımızda ne gibikolay…

Güvenli fakat finansal açıdan patlayabilir ve insanlar mağdur olabilir!

Kripto paralar Blockchain teknolojisi sayesinde güvenli olsalar da finansal açıdan insanları mağdur edebilir. Yükselen trende sahip kripto paralar birçok insan tarafından ilgi görür. İlgi gören para daha fazla satın alınır. Ve en başlarda bu paralardan düşük fiyatla yüksek miktarlada satın almış olanlar paralarını çektikleri anda kripto paranın değeri sıfıra yaklaşır. Bu da orta ve küçük ölçekli yatırımcının büyük zararlar etmezsine neden olabilir.

Blockchain Teknolojisi Nedir? Gelecekte Bizleri Neler Bekliyor?
Blockchain[https://listelist.com/blockchain-nedir/#:~:text=Blockchain%20teknolojisi%20g%C3%BCvenlidir%20ve%20asl%C4%B1nda,da%20bilgisayarlar%20toplulu%C4%9Funda%20sakland%C4%B1%C4%9F%C4%B1n%C4%B1%20d%C3%BC%C5%9F%C3%BCn%C3%BCn.] teknolojisi ve kripto paralar çokça gündem konusu olmaktadır. Özellikl…
- Reklam Alanı -

Yazar Cem Can

Yazılım Mühendisiyim. Sanat ve sporla yakından ilgileniyorum. Boş zamanlarda hiking yapmayı severim!

Bunları da beğenebilirsiniz

Başarıyla abone olundu. TasarımHaber
Harika!, şimdi tüm ÖZEL HABER İÇERİKLERİ'ne erişebilmek için ödeme işlemini tamamlayın.
Tekrar Hoşgeldin! Hesabına başarıyla giriş yaptın.
Oturumunuz açılamıyor, lütfen tekrar deneyin.
Başarılı! Hesabınız tamamen etkinleştirildi, artık tüm özel içeriğe erişebilirsiniz.
Başarılı! Fatura bilgileriniz güncellendi.
Fatura bilgileriniz güncellenirken bir hata oluştu.
Gece Gün