Japon tasarım studyosu'ndan farklı bir futbol topu tasarımı

Japon tasarım studyosu'ndan farklı bir futbol topu tasarımı

Japon tasarım stüdyosu nendo , spora daha fazla oyuncu getirme umuduyla futbolu (veya yaşadığınız yere bağlı olarak futbolu) popülerleştirmeyi amaçlayan My Football Kit projesini duyurdu.

Dünyanın dört bir yanındaki yoksul topluluklar boyunca, futbol topları elde etmek kolay değil ve eğer elde edilirlerse, çocukların hava pompalarına veya zamanla meydana gelen hasarı düzeltmenin herhangi bir yolunu bulamayabilecekleri oldukça olası.

Çocuklara bu sevilen sporu oynama ve eğlenme şansı vermek için nendo, geleneksel Japon dokuma bambu topunun yapısına dayanan bir tasarımla normal bir topa vurma hissini taklit eden şişirilebilir olmayan bir futbol topu tasarladı.

Nendo, My Football Kit'i oluşturmak için uluslararası top üreticisi Molten ile ortaklık kurdu, bir futbol topu yapmak için bulmaca gibi bir araya gelen 54 parçalık bir set.

- Reklam Alanı -
Murat E.

Yazar Murat E.

Mimari projeler, tasarım araçları ve teknoloji ile tasarımı buluşturan konularda içerikler paylaşıyorum. Aynı zamanda Türkiye'nin En Büyük Yapı Platformu YapıForumu.com'un kurucusuyum. #blogger

Bunları da beğenebilirsiniz

Başarıyla abone olundu. TasarımHaber
Harika!, şimdi tüm ÖZEL HABER İÇERİKLERİ'ne erişebilmek için ödeme işlemini tamamlayın.
Tekrar Hoşgeldin! Hesabına başarıyla giriş yaptın.
Oturumunuz açılamıyor, lütfen tekrar deneyin.
Başarılı! Hesabınız tamamen etkinleştirildi, artık tüm özel içeriğe erişebilirsiniz.
Başarılı! Fatura bilgileriniz güncellendi.
Fatura bilgileriniz güncellenirken bir hata oluştu.
Gece Gün