Jaguar'dan kürek konseptli yarış arabası tasarımı

Jaguar'dan kürek konseptli yarış arabası tasarımı

Jaguar, Kookmin Üniversitesi'nde endüstriyel tasarım öğrencisi Hyunsik Moon'un Unity-One Vision yarış konsepti olarak yeniden canlandırdı.

Bu, bir otomotiv tasarımını çizme konusundaki ikinci çabası olsa da, konsepte yerleştirilen düşünce ve fikir takdir edilmeye değer. Tasarım dili, beğeni toplayan Irak asıllı İngiliz mimar Zaha Hadid'in aşağı yukarı hiperbolik paraboloid olan mucizelerine benzeyen çok akışkan, geometrik olarak sanatsal bir yaklaşımı takip ediyor.

Elektrikli aktarma organları ile çalışan görüş yarış konseptinin aşırı hızı, maksimum stabilite ve çekiş için yöne doğru hareket eden eğimli kabine bağlanabiliyor.

Hafif ancak yapısal olarak güçlü gövdeyle bilenen aerodinamik açıdan kusursuz bir tasarımın varlığı, bu tasarım dilinin ürettiği bastırma kuvveti sayesinde yarışçıyı yüksek hızlarda yüzeye sabitleyen Formula-E veya hatta Formula-1 DNA izlerine sahiptir.

Kürek yönlendirme mekanizmasına sahip bir konsept araba!

Sürücü Jaguar Unity One Vision yarış konseptinin kokpitine atladığında, içeride direksiyon yok. Evet, otonom bir konsept değil - ayrıca kendine özgü bir kürek yönlendirme mekanizmasına sahip.

Her iki tarafta da istenen yönde döndürmek için çekilen iki kol var. Çekme ne kadar sert olursa, araba o kadar keskin döner.

Tabi öte yandan bir Grand Prix pistinin 50 turunu tamamlamanız gerekiyorsa kesinlikle yorucu olabilir ve ayrıca modern arabalarda çoğunlukla kürek değiştiren vites değiştirme, aranması gereken bir şey olabilir.

- Reklam Alanı -
Ahmet E.

Yazar Ahmet E.

Tasarım incelemeleri, proje fikirleri ve daha çok teknoloji içerikleri odaklı yazılarla sizlerleyim.
Başarıyla abone olundu. TasarımHaber
Harika!, şimdi tüm ÖZEL HABER İÇERİKLERİ'ne erişebilmek için ödeme işlemini tamamlayın.
Tekrar Hoşgeldin! Hesabına başarıyla giriş yaptın.
Oturumunuz açılamıyor, lütfen tekrar deneyin.
Başarılı! Hesabınız tamamen etkinleştirildi, artık tüm özel içeriğe erişebilirsiniz.
Başarılı! Fatura bilgileriniz güncellendi.
Fatura bilgileriniz güncellenirken bir hata oluştu.
Gece Gün