İyi bir web tasarımı projesi için ihtiyacınız olan bütün yazılım araçları

İyi bir web tasarımı projesi için ihtiyacınız olan bütün yazılım araçları

İyi bir web tasarımı gerçekleştirmek istiyorsanız bazı yazılım dillerine ve araçlarına ihtiyaç vardır. İşte sizlere iyi bir web tasarımı projesi için ihtiyacınız olan bütün yazılım araçları!

TasarımHaber’de yazarak para kazanmak ister misiniz?
Sevgili editör arkadaşımız aramıza hoşgeldiniz 😘. Burayı değerli kılacak olansizlerin de emekleri ve içgörü oluşturacak yorumlarınızla paylaştığınız haber veiçeriklerdir. TasarımHaber sitesinde içeriklerimizi paylaşırken dikkat etmeniz gerekenlerinkısa ve genel bir özetine İçerik Politikası [/i…

Öncelikle HTML!

Html, bir yazılım dili olarak düşünülse de aslında bir web sayfasının iskeletini oluşturmak için gerekli etiketleri içerir. Bunlar JavaScript gibi birçok programlama dilinin içerisine gömülebilmektedir. Site taslağının oluşturulması için hayatidir.

Ruh halinize göre görselleri listeleyen görsel arama motoru
Ruh halinize göre görselleri listeleyen görsel arama motoru same energy henüz beta sürümünde olsa bile bu değişik siteyi seveceksiniz.

CSS

İngilizce'den tercümesi "biçimlendirilmiş basamak katmanları" olan CSS, HTML ile birlikte web sayfası tasarlamada çok önemli bir yer tutar. Web sayfanızı görsel bir halde biçimlendirmenize olanak sağlayan yazılım dilidir. Birçok işlemi kolaylıkla gerçekleştirebilirsiniz.

Yeni siteler için yapılması gereken SEO taktikleri
Yeni siteler için kullanıcı odaklı içerikler üretmek noktasında blogumuzun sağlığını SEO taktiklerini yazımızda bulabilirsiniz.

Bootstrap sizlere birçok kolaylık sağlıyor!

Eğer büyük bir proje geliştiriyorsanız bazı basit fonksiyonları yazmak sizi çok zorlayabilir. İçerisinde temel fonksiyon ve komutları barındıran Bootstrap ile birlikte işlemlerinizi daha kısa kodlarla daha hızlı gerçekleştirebilirsiniz!

JavaScript ile sitenizi hareketlendirin!

JavaScript, adından da anlaşılabileceği gibi bir script dilidir. Çok gelişmiş bir alt yapıya sahip olan bu dil sayesinde sunucunuza her seferinde bağlanıp bir bağlantı çekmek yerine sitenizde çalışan scriptler ile işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz. JS ile sitenizin hareketli olmasını sağlayabilir, sayfa geçişlerini güzelleştirebilir ve görsel açıdan cezbedici bir site oluşturabilirsiniz.

Artık Twitter’da takipçilerinizden para kazanabileceksiniz
Dün webrazzi’deki bir habere istinaden beynimde şimşekler çaktı. Haberin özeti artık twitter’da sadece ücretli abonelerinize özel içerikleri tweetleyebileceğinizden bahsediyordu.

Photoshop her daim yanınızda olsun!

Photosho resim ve fotoğrafları manipüle ederek değiştirme şansını size tanır. Bunun yanında fotoğraflar üzerinde iterasyonlar gerçekleştirebilerek kendinize özgün yeni şeyler oluşturabilirsiniz. Web sayfanız için en uygun renk tonunu ve arkaplanı da bu program ile oluşturabilirsiniz. Fotoğraflarınızı katmanlara ayırarak istediğiniz her türlü ayarlamayı gerçekleştirebilirsiniz.

Webrazzi sitesinin tasarımı incelemesi
webrazzi.com’un tasarım, son kullanıcı arayüzü’ne yakından bakalım. Bu yazıda sizlere sitenin tasarımını yorumladık.

Bütün bu programları etkin bir şekilde kullanarak basit ve orta ölçekte bir web sayfası oluşturmanız kolaydır. Fakat daha büyük projeler için daha fazlasına ihtiyacınız olabilir. Sizler yine de temel olarak bu programları kullanmaya çok iyi bir seviyede hakim olmalısınız.

- Reklam Alanı -

Yazar Cem Can

Yazılım Mühendisiyim. Sanat ve sporla yakından ilgileniyorum. Boş zamanlarda hiking yapmayı severim!
Başarıyla abone olundu. TasarımHaber
Harika!, şimdi tüm ÖZEL HABER İÇERİKLERİ'ne erişebilmek için ödeme işlemini tamamlayın.
Tekrar Hoşgeldin! Hesabına başarıyla giriş yaptın.
Oturumunuz açılamıyor, lütfen tekrar deneyin.
Başarılı! Hesabınız tamamen etkinleştirildi, artık tüm özel içeriğe erişebilirsiniz.
Başarılı! Fatura bilgileriniz güncellendi.
Fatura bilgileriniz güncellenirken bir hata oluştu.
Gece Gün