İşte herkesin korktuğu o şirket: Boston Dynamics

İşte herkesin korktuğu o şirket: Boston Dynamics

Akıllı robotların akıllı süpürgeler ile evimize girmesinin ardından birçok insan gözlerini işte herkesin korktuğu o şirkete çevirdi. Boston Dynamics ürettiği ve geliştirmekte olduğu akılalmaz özellikteki robotlar ile şu an dünyada rakipsiz.

İnsanlığın Sonunu Robotlar Mı Getirecek?
Akıllı robotlar, yapay zeka çalışmalarının ivmeli bir şekilde ilerlemesi ilebirlikte artık hayatımızda yerini almaya başladı. Bu robotların nasılçalıştığını anlatarak sizlerin kafasını elbetteki karıştırmayacağız. Fakatonların artık hayatımıza girdiğini de unutmayalım. Peki akıllı robotlar insanl…

Her zaman 4 ayak üstüne düşüyor...

Yukarıdaki görseldeki robot çok dengeli bir şekilde yürüyebiliyor. Bunun yanında kapıları pürüzsüz hareketler ile açıp kapatabiliyor. Bunun yanında düştükten sonra yardım olmadan kendi kendine kalkabiliyor.

https://www.tasarimhaber.com/akilli-robotlar-insanlik-icin-gelecekte-bir-tehlike-mi-arz-ediyor/

İşte geleceğe dokunuş diye buna denir!

Görüntü işleme yazılımlarının muazzam bir şekilde entegre edildiği bu robotlar aklınıza gelebilecek her türlü işi de yapabiliyor. Peki bu bizler için gelecekte bir tehlike arz eder mi? İşte bazı insanlar da bu soruya olumsuz olarak yanıt vermektedir.

Robotlar elbette ki tehlike arz edebilir fakat onu nasıl kullanacağımız bizim elimizde

Robotlar gelecekte bizlerim işlerimizi kolaylaştırırken teknolojiyi geliştirmemize de eksponansiyel bir hız kazandırabilir. Bu nedenle bu teknolojinin her zaman iyi insanların elinde olması da önemlidir. Gelecekte eğitim, teknoloji, üretim, ulaşım ve aklınıza gelebilecek her alanda robotlar insanların tek yardımcısı olabilir.

Panasonic gaz çıkaran bir robot geliştirdi 🤖.. İşte detayları..
Bu defa Panasonic firması tarafından bir kitlesel fonlama neticesinde çok kısa bir sürede sevilen ve gaz çıkaran bir robot geliştirildiği haberini sizlerle paylaşmak istedik.

Onlara yüklediğimiz bilgiler ve onları kullanma amacımız iyi yönde olduğu sürece onlar dostumuz olmaya devam edeceklerdir. Bu nedenle iyi niyetli insanlara sahip olmak en büyük amacımız olmalıdır.

- Reklam Alanı -

Yazar Cem Can

Yazılım Mühendisiyim. Sanat ve sporla yakından ilgileniyorum. Boş zamanlarda hiking yapmayı severim!
Başarıyla abone olundu. TasarımHaber
Harika!, şimdi tüm ÖZEL HABER İÇERİKLERİ'ne erişebilmek için ödeme işlemini tamamlayın.
Tekrar Hoşgeldin! Hesabına başarıyla giriş yaptın.
Oturumunuz açılamıyor, lütfen tekrar deneyin.
Başarılı! Hesabınız tamamen etkinleştirildi, artık tüm özel içeriğe erişebilirsiniz.
Başarılı! Fatura bilgileriniz güncellendi.
Fatura bilgileriniz güncellenirken bir hata oluştu.
Gece Gün