İran'lı fotoğraf sanatçısından bir Mabel Matiz klibini çağrıştıran koleksiyon

İran'lı fotoğraf sanatçısından bir Mabel Matiz klibini çağrıştıran koleksiyon

Kendini yetiştirmiş İranlı başarılı fotoğrafçı Jalal Sepehr'in "Kırmızı Bölge" serisi, Orta Doğu'daki kargaşanın sürekli değişen topografyasını montajlı görüntülerle araştırmaya odaklanıyor.

2013-2015 yılları arasında oluşturulan eserler boyunca geleneksel Orta Doğu halısını bağlantı motifi olarak kullanan Sepehr, çarpıcı bir ufuk zeminine karşı ayaklanmanın sembollerini öne çıkarmayı hedefliyor.

2013-2015 yılları arasında oluşturulan eserler boyunca geleneksel Orta Doğu halısını bağlantı motifi olarak kullanan Sepehr, çarpıcı bir ufuk zeminine karşı ayaklanmanın sembollerini belirliyor.

Serinin arkasındaki niyetten bahseden Sepehr;

“Ortadoğu'daki değişim ve kargaşaya dair algılarım ve bu topluluklar bağlamında çeşitli biçimlerde olan dünyanın bu bölgesindeki yabancı kuvvetlerin etkisine ve müdahalesine daha fazla maruz kalmamla ve etkileri savaş, göç, sığınmacılar gibi sorunları ve kendi kişisel hayal gücümle […] yansıtmaya çalıştığım konuları ortaya çıkarıyor. "
- Reklam Alanı -
Murat E.

Yazar Murat E.

Mimari projeler, tasarım araçları ve teknoloji ile tasarımı buluşturan konularda içerikler paylaşıyorum. Aynı zamanda Türkiye'nin En Büyük Yapı Platformu YapıForumu.com'un kurucusuyum. #blogger
Başarıyla abone olundu. TasarımHaber
Harika!, şimdi tüm ÖZEL HABER İÇERİKLERİ'ne erişebilmek için ödeme işlemini tamamlayın.
Tekrar Hoşgeldin! Hesabına başarıyla giriş yaptın.
Oturumunuz açılamıyor, lütfen tekrar deneyin.
Başarılı! Hesabınız tamamen etkinleştirildi, artık tüm özel içeriğe erişebilirsiniz.
Başarılı! Fatura bilgileriniz güncellendi.
Fatura bilgileriniz güncellenirken bir hata oluştu.
Gece Gün