Iot nedir?

Iot nedir?

Herşeyden önce Iot'nin İngilizce bir terim olduğunu bilmek gerekir. Internet of Things kelimelerinin kısaltılmış hali olan Iot, nesnelerin interneti olarak dilimize geçmiştir. Peki nedir bu Iot?

Motorola’nın 3 yeni akıllı saat detayları ortaya çıktı
Her sene akıllı saat sektörüne yeni modelleri eklenen, yeni saat tasarımları veteknolojileri ortaya çıkmaya devam ediyor. Motorola firmasının ise bu senetanıtacağı 3 yeni akıllı saatinin detayları ortaya çıktı. Motorola’nın yeniakıllı saatleri, bu senenin yaz aylarında tanıtması bekleniyor. Moto …

Nesnelerin dünyası

Öncelikle kelimelere bakalım: Nesne ve inernet. Bu iki kelimeyi yanyana getirdiğinizde pek bir anlam ifade etmeyebilir. Fakaat yapay zeka adı verilen öğrenebilen makine zekası bu iki kavramın bir arada çalışabilmesine olanak sağlıyor.

Günümüzde hayatımızda büyük bir yer kaplayan akıllı elektronik cihazların birçoğu internete bağlıdır. Her ne kadar akıllı olsalar da bizim sınırladığımız kadarı ile işlem gerçekleştirirler. Fakat nesnelerin interneti kavramında, bütün cihazlar birbirine entegre bir şekilde iletişim kurabiliyor. Peki bu durum nereye varacak?

Büyük veri

Yapay zekanın veri anlamlandırdığı büyük veri, yeryüzünde bulunan bütün dijital verileri ifade ediyor. Birbiri ile iletişimde olan akıllı cihazlar ise etraftan topladıkları verileri birbiri ile paylaşıyor. Birbiri ile interaktif bir iletişim içerisinde olan bu cihazlar, bir bakım bir noktada verilerin toplanmasına ön ayak oluyor.

Facebook, akıllı gözlüklerine yüz tanıma teknolojisi ekleyecek
Sosyal medya devi Facebook, üzerinde çalıştığı son teknoloji akıllı gözlüklerineyüz tanıma teknolojisini eklemeyi düşünüyor. Uzun süredir üzerinde çalışmışolduğu bu gözlük sayesinde arttırılmış gerçeklik özelliğine sahip. Motorola’nın 3 yeni akıllı saat detayları ortaya çıktıHer sene akıllı saat…
- Reklam Alanı -

Yazar Cem Can

Yazılım Mühendisiyim. Sanat ve sporla yakından ilgileniyorum. Boş zamanlarda hiking yapmayı severim!

Bunları da beğenebilirsiniz

Başarıyla abone olundu. TasarımHaber
Harika!, şimdi tüm ÖZEL HABER İÇERİKLERİ'ne erişebilmek için ödeme işlemini tamamlayın.
Tekrar Hoşgeldin! Hesabına başarıyla giriş yaptın.
Oturumunuz açılamıyor, lütfen tekrar deneyin.
Başarılı! Hesabınız tamamen etkinleştirildi, artık tüm özel içeriğe erişebilirsiniz.
Başarılı! Fatura bilgileriniz güncellendi.
Fatura bilgileriniz güncellenirken bir hata oluştu.
Gece Gün