İklim değişikliği'ne gerçeküstü yaklaşım; "2.5 Seconds"

İklim değişikliği'ne gerçeküstü yaklaşım; "2.5 Seconds"

New York'lu sanatçı Anya Anti , kavramsal fotoğrafçılık pratiğini yeni fikirleri keşfetmek ve farklı konuları aydınlatmak için kullanıyor. En yeni projesi olan 2.5 Seconds , alegorik figürler, gerçeküstü sembolizm ve göz alıcı arka planlarla iklim değişikliği hakkında farkındalık yaratıyor.

2.5 saniyenin iklim değişikliğiyle ne ilgisi olduğunu merak ediyor olabilirsiniz. Bu konuyla alakalı olarak sanatçı;

"Başlık olarak '2,5 Saniye' kullandım çünkü sayıların gücünü güçlü, basit ve şok edici bir etki yaratmak için kullanmak istedim"

Diyor ve ekliyor; Yeryüzü 4,5 milyar yaşında. İnsanoğlu yaklaşık 140.000 yaşında. Dünyanın varlığını 24 saatlik normal bir tam güne sıkıştırırsak, o zaman bu gezegende var olma süremiz hepi topu 2.5 saniyeye tekabül ediyor.

2,5 saniyede, hızla büyüyen bir popülasyona sahip baskın tür olduk ve çevre üzerinde felaket bir etkiye neden olduk. " Bu açıdan bakıldığında, dünyaya verdiğimiz zarar gerçekten dehşet verici.

Küresel iklim krizi temalı fotoğraflar

Aslen Ukraynalı olan Anti, fotoğrafçılık ve düzenleme becerilerini kendi başına geliştirdi. Özgün ve alışılmadık görüntüler yaratma arzusu, onu kendi hikayeleriyle benzersiz karakterler yarattığı gerçeküstü bir kadın portresi türüne götürmüş.

Anti; modelleri, dekorları, farklı yerleri ve kompozitleri kullanarak, izleyiciye kendi yarattığı fantastik dünyalara bir göz atma şansı sunuyor - ister daha güzel, ister gizemli ya da tehlikeli olsun bir sanatsal yaklaşım şekli benimseyerek bunu fotoğraflarında yansıtmaya çalışıyor.

- Reklam Alanı -
Murat E.

Yazar Murat E.

Mimari projeler, tasarım araçları ve teknoloji ile tasarımı buluşturan konularda içerikler paylaşıyorum. Aynı zamanda Türkiye'nin En Büyük Yapı Platformu YapıForumu.com'un kurucusuyum. #blogger
Başarıyla abone olundu. TasarımHaber
Harika!, şimdi tüm ÖZEL HABER İÇERİKLERİ'ne erişebilmek için ödeme işlemini tamamlayın.
Tekrar Hoşgeldin! Hesabına başarıyla giriş yaptın.
Oturumunuz açılamıyor, lütfen tekrar deneyin.
Başarılı! Hesabınız tamamen etkinleştirildi, artık tüm özel içeriğe erişebilirsiniz.
Başarılı! Fatura bilgileriniz güncellendi.
Fatura bilgileriniz güncellenirken bir hata oluştu.
Gece Gün