İç mekan tasarımında aydınlatma neden bu kadar önemli?

İç mekan tasarımında aydınlatma neden bu kadar önemli?

İç mimar ve dekoratörlerin bir evin ya da herhangi bir mekanın dizaynında en çok önem verdiği unsurlardan birisi aydınlatmadır. Aydınlatma bir mekanda son dokunuş olarak düşünülse de bir bütünü anlamlandıran unsur olarak karşımıza çıkmaktadır. Spot lamba kullanımı üzerinden aydınlatmanın önemini inceleyelim.

Fonksiyonel spot lamba kullanımı

Mutfak aydınlatması, pek çok tasarımcının üzerine özellikle düştüğü bir şeydir. Çünkü mutfak, bazı zamanlar yoğun çalışmaların yürütüldüğü bir alan olarak karşımıza çıkar. Bu nedenle ışığın görünürlüğü arttırması ve gözü yormaması gereklidir. Bu da mutfaklar için spot lambaların beyaz renk tercihi ile kullanılmasına neden olur.

Restaurant İç Dizaynı Hakkında Bazı İpuçları
Yeme içme sektörü hiç bir zaman önemini yitirmeden hizmet etmeye devam eden birsektördür. Bu nedenle birçok insan, sermayelerini bu sektöre yatırıp birrestaurant açarak para kazanmak ister. Peki kazancınızı arttırmanın ve süreklimüşteri elde etmenin yolu nedir? Bunun için sizlere restaurantınızın…

Bunun yanında mutfak spot lambalarının gömme spot lamba olarak kullanılması daha çok tercih edilen bir durumdur.

Dekorasyon amaçlı mutfak spotları

Mutfaklarda kullanılan spot lambalara ek olarak farklı renklerdeki led spot lambalar da kullanılarak dekorasyon ön plana çıkarılabilir. Özellikle mutfakta yemek yeme alışkanlığına sahipseniz bu lambaların kullanımı mutfağınıza ferah bir hava katacaktır.

Objelerin ve tabloların ışıklandırılması

Evlerde yer alan tablo ve diğer objelerin aydınlatılmasında dekorasyon amacı ile kullanılan spot ve led spot lambalar birçok avantajı yanında getirirken ortama estetik bir güzellik katıyor. Doğru renkteki mobilyalar ile kullanılabilecek sarı ışık evinizde mükemmel bir ambiyans oluşturabilir.

2021 Yılına Hakim Olan Duvar Boyası Renkleri
Her sene farklı ülkelerdeki iç mekan tasarımcıları bir araya gelerek yeniyıldaki hakim renkler hakkında fikir alışverişinde bulunurlar. 2021 yılı içinöne çıkan duvar boyası renkleri ise göz dolduruyor. Bakalım 2021 yılı trend[https://www.biboya.com.tr/blog/genel/2021de-hakim-olacak-dekorasyon-trendleri#:~:text=2021%20y%C4%B1l%C4%B1%20trend%20dekorasyon%20renkleri,-2020…

Sonuç olarak aydınlatma ile evinizin havasını tek bir tuşa basarak değiştirebilirsiniz. Bu nedenle aydınlatma, iç mekan dekorasyonunun yadsınamaz unsurudur.

- Reklam Alanı -

Yazar Cem Can

Yazılım Mühendisiyim. Sanat ve sporla yakından ilgileniyorum. Boş zamanlarda hiking yapmayı severim!
Başarıyla abone olundu. TasarımHaber
Harika!, şimdi tüm ÖZEL HABER İÇERİKLERİ'ne erişebilmek için ödeme işlemini tamamlayın.
Tekrar Hoşgeldin! Hesabına başarıyla giriş yaptın.
Oturumunuz açılamıyor, lütfen tekrar deneyin.
Başarılı! Hesabınız tamamen etkinleştirildi, artık tüm özel içeriğe erişebilirsiniz.
Başarılı! Fatura bilgileriniz güncellendi.
Fatura bilgileriniz güncellenirken bir hata oluştu.
Gece Gün