Hayal kurmak acildir: Canal + yeni görsel kimlik

Hayal kurmak acildir: Canal + yeni görsel kimlik

Canal + Group, orijinal imzasını ve tipografisini yeniden dizayn ederek birçok kişi tarafından beğenilen ve ilgiyle takip edilen hareketli logosu izleyiciler tarafından oldukça beğenildi.

Canal +, Bu seneki 36 yılını kutlaması sebebiyle yeni bir kimlik ile piyasaya çıkıyor. Gerek uluslararası hem de dijital stratejik dönüşümü imajında görsel kimliğini yeniden tasarlayarak izleyicilerine sunuyor.

Canal + Group, orijinal imzasını ve tipografisini yeniden dizayn ederek birçok kişi tarafından beğenilen ve ilgiyle takip edilen hareketli logosu izleyiciler tarafından oldukça beğenildi. Yapılan yorumların bir çoğu iyi bir logonun herkes tarafından beklendiği fakat bu logonun beklentilerin çok üzerinde olduğuydu.

Logonun yenilenmesiyle birlikte kanal aynı zamanda izleyicilerine bir mesaj da veriyor. Kanal kendisiyle ilgili büyük bir değişimin olduğunu ve bundan sonraki zamanlarda bu değişim ile hareket edeceklerinin mesajını izleyicilerine verdi.

Logonun bundan önceki birçok kaliteli çalışmanın da çok dışında bir çalışma olmasıyla birlikte ayrıca kanal benzersizliğini de ortaya koymuş oldu. Tanıtımda sanatsal olarak, ışık gösterileri, muhteşem bir yerleştirme ve benzersiz bir ses aracılığıyla hem yaratıcı hem de teknik bir performans oluşturdu.

“Yeni kimliğin yaratıcı direktörü Olivier Degrave olarak biliniyor. Kendisi tasarımıyla şimdilerde oldukça adından söz Bu proje için benim rolüm, gelişimimizi ve CANAL + markasının Fransa'daki ve uluslararası platformdaki gücünü, özellikle myCANAL uygulaması aracılığıyla sembolize eden bir kimlik hayal etmekti . Yaptığımız güzel çalışmayla bunu başardığımıza inanıyorum” dedi.

“Diğerleri gibi biz de bu imzayı ifade etmek için sentetik araçlar kullanabilirdik, ancak bu, hem içerik yaratıcısı hem de içerik toplayıcısı olan CANAL + 'ın ne olduğunun bir yansıması olamazdı.” Şeklinde duygularını ifade etti.

- Reklam Alanı -
Halil Cihan

Yazar Halil Cihan

1982 Yılında İstanbul da dünyaya geldi. Teknoloji ve Tasarım Öğretmeni olarak bir kamu kurumunda çalışmaya devam ediyor.
Başarıyla abone olundu. TasarımHaber
Harika!, şimdi tüm ÖZEL HABER İÇERİKLERİ'ne erişebilmek için ödeme işlemini tamamlayın.
Tekrar Hoşgeldin! Hesabına başarıyla giriş yaptın.
Oturumunuz açılamıyor, lütfen tekrar deneyin.
Başarılı! Hesabınız tamamen etkinleştirildi, artık tüm özel içeriğe erişebilirsiniz.
Başarılı! Fatura bilgileriniz güncellendi.
Fatura bilgileriniz güncellenirken bir hata oluştu.
Gece Gün