Görünmeyen Vincent Van Gogh tablosu

Görünmeyen Vincent Van Gogh tablosu

Kapalı kapılar ardında 100 yıldan fazla zaman geçiren bir Paris sokağının Vincent Van Gogh tablosu, müzayedede 13.09 milyon euro (11.2 milyon sterlin) kazandı.

Burberry, Honor of Kings karakterleri için kıyafet tasarlıyor
Lüks moda markası Burberry, Çin’in en büyük video oyunlarından biri içinkıyafetler tasarladı. Oyuncular bu sayede, oyun içi karakterleri süslemek içinkostümler olarak bilinen kıyafetleri satın alabilecekler. Düğme ve boncuklardan hayvanat bahçesinePandemi sırasında bir kadın düğme veboncuklardan…

Sotheby's, satış fiyatının, Perşembe günkü müzayedenin yapıldığı Fransa'daki Hollandalı sanatçı için bir rekor olduğunu söyledi. Daha önce Montmartre'de Bir Sokak Sahnesi'nin sekiz milyon Euro'ya (6,9 milyon £) kadar getirebileceğini tahmin etmişti.

1887'de boyanmış olan eser, o zamandan beri çoğu zaman Fransız bir aileye aittir. Uzmanlar çalışmayı biliyordu, ancak yalnızca siyah beyaz fotoğraf olarak kataloglandı. Perşembe öğleden sonra tablo için biraz daha yüksek bir fiyata ulaşıldı, ancak satış, çevrimiçi teklif verme ile ilgili sorunlar nedeniyle iptal edildi.

Paris'ten Sotheby's tarafından internet üzerinden canlı olarak yayınlanan müzayedenin sonunda tekrar teklif edildi.

Resim, Montmartre'yi işaret eden yel değirmenlerinden birini tasvir ediyor.

Uzmanlara göre, resimde tasvir edilen sahne, Vincent ve erkek kardeşinin yaşadığı daireye sadece kısa bir yürüyüş mesafesindedir.

Şu anda bölgeye hakim olan ünlü Sacré-Cœur kilisesi o zamanlar inşaat halindeydi. Van Gogh, 1888'de Fransa'nın güneyine gitmek üzere Paris'ten ayrıldı. Temmuz 1890'da Paris dolaylarında hayatını kaybetti.

- Reklam Alanı -
Mehmet Tandoğan

Yazar Mehmet Tandoğan

Ben Mehmet. 28 Eylül 1994 doğumluyum. 5 yılı aşkın haber editörlüğü tecrübemle, sizlere ilginizi çekececeğiniz kategorilerde yazılar yazmaktayım. Umarım sizler için faydalı olur.

Bunları da beğenebilirsiniz

Başarıyla abone olundu. TasarımHaber
Harika!, şimdi tüm ÖZEL HABER İÇERİKLERİ'ne erişebilmek için ödeme işlemini tamamlayın.
Tekrar Hoşgeldin! Hesabına başarıyla giriş yaptın.
Oturumunuz açılamıyor, lütfen tekrar deneyin.
Başarılı! Hesabınız tamamen etkinleştirildi, artık tüm özel içeriğe erişebilirsiniz.
Başarılı! Fatura bilgileriniz güncellendi.
Fatura bilgileriniz güncellenirken bir hata oluştu.
Gece Gün