Geceleri iç mekan aydınlatmasında kullanabileceğiniz mükemmel tasarıma sahip aydınlatmalar

Geceleri iç mekan aydınlatmasında kullanabileceğiniz mükemmel tasarıma sahip aydınlatmalar

Işık ve aydınlanma, insanoğlunun varolduğu ilk günden beri ihtiyaç duyduğu bir unsurdur. Bu nedenle günümüz ürün tasarımcıları birçok farklı tasarıma sahip aydınlatma ürünleri tasarlamaktadır. Hayatımızın vazgeçilmezi olan aydınlatmanın modern tasarımlar ile öne çıkan örneklerini bu yazımızda sizler için derledik.

Bir şişeyi en yaratıcı şekilde kullanmanın sırları...

Evde kullanmadığınız geniş şişeleri ne yapıyorsunuz? Birçok insan geri dönüşüme atar. Fakat yaratıcı sanatçılarımız birkaç ufak işlem ile bu şişelerden mükemmel aydınlatma unsurları yaratmayı başardı.

Mantar tasarımlar

Uzaktan bir mantara benzeyen bu lambalar, tamamen aydınlatma için kullanılıyor. Üzerlerinde yer alan ufak düğmeler ile ışığı açıp kapamak bile insana zevk veriyor. Ortamı aydınlatma konusunda da küçümsenmeyecek kadar başarılı olduğu söylenebilir.

Sade tasarımlar yerini koruyor

Bir ürün tasarımcısının dikkati çekmek için farklı renkler kullanmasına gerek yoktur. Eğer bir tasarımcı insanların ilgisini çekebilecek bir şey yaratmaya karar verdiyse onu tek ve sade bir renkle de gerçekleştirebilir.

Modernist Mekan Tasarımı İçin Ürün Tasarımları
Günümüzde gelişen bilim ve sanat sayesinde tasarım alanında da birçok yenilik veürün ortaya çıkmıştır. Bunda elbette ki önemli enstitü ve üniversitelerden mezunolmuş tasarımcıların[https://tr.wikipedia.org/wiki/End%C3%BCstriyel_tasar%C4%B1m] büyük bir payımevcut. Peki modern zamanda ortaya çıkan…

Kenar aydınlatmaları için ideal

Özellikle pencere ya da duvar kenarlarında kullanılabilen aydınlatmlar bir fikirden yola çıkılarak tasarlanmış. Bu da ürünlerin kullanım alanını sınırlandırmanın aksine onların ortamınıza ortak bir ambiyans katmasına neden oluyor.

Bugüne Kadar Görmediğiniz İlginç Ürün Tasarımları
Günümüzde üniversitelerde lisans bölümü olarak da yer alan endüstri ürünleritasarımı[http://bizbilirizbiz.blogspot.com/2014/02/en-yaratc-ve-farkl-108-tasarm.html] hayatımızda önemli yer kaplamaktadır. Maddenin en verimli, yararlı vefonksiyonel bir biçimde kullanımı için çalışan ürün tasarımcılar…
- Reklam Alanı -

Yazar Cem Can

Yazılım Mühendisiyim. Sanat ve sporla yakından ilgileniyorum. Boş zamanlarda hiking yapmayı severim!
Başarıyla abone olundu. TasarımHaber
Harika!, şimdi tüm ÖZEL HABER İÇERİKLERİ'ne erişebilmek için ödeme işlemini tamamlayın.
Tekrar Hoşgeldin! Hesabına başarıyla giriş yaptın.
Oturumunuz açılamıyor, lütfen tekrar deneyin.
Başarılı! Hesabınız tamamen etkinleştirildi, artık tüm özel içeriğe erişebilirsiniz.
Başarılı! Fatura bilgileriniz güncellendi.
Fatura bilgileriniz güncellenirken bir hata oluştu.
Gece Gün