Facebook, akıllı gözlüklerine yüz tanıma teknolojisi ekleyecek

Facebook, akıllı gözlüklerine yüz tanıma teknolojisi ekleyecek

Sosyal medya devi Facebook, üzerinde çalıştığı son teknoloji akıllı gözlüklerine yüz tanıma teknolojisini eklemeyi düşünüyor. Uzun süredir üzerinde çalışmış olduğu bu gözlük sayesinde arttırılmış gerçeklik özelliğine sahip.

Motorola’nın 3 yeni akıllı saat detayları ortaya çıktı
Her sene akıllı saat sektörüne yeni modelleri eklenen, yeni saat tasarımları veteknolojileri ortaya çıkmaya devam ediyor. Motorola firmasının ise bu senetanıtacağı 3 yeni akıllı saatinin detayları ortaya çıktı. Motorola’nın yeniakıllı saatleri, bu senenin yaz aylarında tanıtması bekleniyor. Moto …

Sosyal medya devi olmanın yanı sıra aynı zamanda teknoloji üzerinde de çalışmalar sergiyelen Facebook, akıllı gözlük için çalışmalarını sürdürüyor. Ray-Ban ile anlaşma sağlayan sosyal medya devi, gözlük hakkında tam olarak detaylı bir açıklama yapmadı. Gözlüğün şuan için ne zaman çıkacağı ve detayları hakkında henüz bir bilgimiz yok. Bugün ise bu gözlükle alakalı bir detay daha açığa çıktı.

Sanal Gerçeklik Gözlüğü

Facebook'un üzerinde çalıştığı bu gözlük aslında yeni bir teknoloji değil. Üzerinde çalıştığı gözlüğe ise yüz tanıma teknolojisini entegre etmeyi planladıklarını dile getirdiler. Açıklama, başkan yardımcısı Andrew Bosworth tarafından dile getirildi.

- Reklam Alanı -
Mehmet Tandoğan

Yazar Mehmet Tandoğan

Ben Mehmet. 28 Eylül 1994 doğumluyum. 5 yılı aşkın haber editörlüğü tecrübemle, sizlere ilginizi çekececeğiniz kategorilerde yazılar yazmaktayım. Umarım sizler için faydalı olur.

Bunları da beğenebilirsiniz

Başarıyla abone olundu. TasarımHaber
Harika!, şimdi tüm ÖZEL HABER İÇERİKLERİ'ne erişebilmek için ödeme işlemini tamamlayın.
Tekrar Hoşgeldin! Hesabına başarıyla giriş yaptın.
Oturumunuz açılamıyor, lütfen tekrar deneyin.
Başarılı! Hesabınız tamamen etkinleştirildi, artık tüm özel içeriğe erişebilirsiniz.
Başarılı! Fatura bilgileriniz güncellendi.
Fatura bilgileriniz güncellenirken bir hata oluştu.
Gece Gün