Daha güzel bir dünya için daha fazla ağaç: Ünlü sanatçı, Londra Somerset House için mükemmel bir fikri hayata geçirecek

Daha güzel bir dünya için daha fazla ağaç: Ünlü sanatçı, Londra Somerset House için mükemmel bir fikri hayata geçirecek

Birleşik Krallık vatandaşı, tasarımcı ve sanatçı Es Devlin, Londra Somerset House meydanına 400 ağaçtan oluşan bir orman yerleştirme fikrini hayata geçirecek. Bu ağaçlı alan hem fiziksel hem de fikir olarak bizlere birçok düşünce aşılamaktadır.

Betondan kaçış ve doğaya dönüş

1776 yılında Sir William Chambers tarafından tasarlanıp inşaa edilen bu bina bir neoklasik  yapı olarak karşımıza çıkmaktadır. Londra'nın simgesel değerlerinde birisi olan Somerset House'u ziyaret eden Es Devlin burası hakkında bazı fikirlerini belirtti. Burayı düşündüğünde aydınlanma çağında yeni binaların avlularına ağaçlandırma yapılmadığını farkettiğini belirtti.

Londra’nın en dar evi 10 milyon türk lirasına satılık 🏡
Londra’nın en dar evi yaklaşık 2 metre genişliğinde ve artık satılık! İşte haberimizde bilmeniz gereken tüm detayları paylaştık.

Londra Bienali için bir anlam ifade edecek

2021 Londra Bineali'nde sergilenecek olan orman ile insanoğlunun doğaya karşı açtığı savaşta galip gelemeyeceğini göstermek amaçlanmış. Bu nedenle Somerset House avlusuna cesur ve doğayı simgeleyen bir orman yapma fikri izleyenlerin bilinçaltına bir mesaj olarak kazınacak.

Hollanda’lı tasarım firmasından öğrenci hoteli projesi
Amsterdam merkezli tasarım stüdyosu The Invisible Party enerjik ve eğlenceli mekanlar ile öğrenciler için bir konaklama merkezi tasarladı.

İklim değişikliği ve pandemi sonrası yeni normal de tasarımın bir konusu

Yeşili önpalana çıkarmak için avluda peyzaja yapılacak olan bazı dokunuşlar ile küresel ısınma ve pandemi sonrası normalleşme konuları da anlatılmak isteniyor. Özellikle BM'nin yaptığı çalışmaları da ön plana çıkarmak ve insanların buna olan desteğini arttırmak sanatçının ilk amaçlarından birisidir.

Pirelli Tire Binası Artık Bir Otel Olarak Kullanılacak!
1902-1981 yılları arasında yaşamış ve bu dönemde mimari anlamda birçok farklıtasarım yapmış olan ünlü Macar mimar Marcel Breuer’in brütalist mimari tasarımasahip olan binası artık bir otel olarak kullanılacağı günü bekliyor. Daha önce farklı bir fonskiyon için kullanılıyordu1970′te tamamlanan bu…

Umarız bu bienal dünya için güzel bir mesaj ve başlangıç olur. Pandeminin de etkilerinin geçmesi ile birlikte doğa adına daha doğru adımlar atılması önemli olacaktır.

- Reklam Alanı -

Yazar Cem Can

Yazılım Mühendisiyim. Sanat ve sporla yakından ilgileniyorum. Boş zamanlarda hiking yapmayı severim!
Başarıyla abone olundu. TasarımHaber
Harika!, şimdi tüm ÖZEL HABER İÇERİKLERİ'ne erişebilmek için ödeme işlemini tamamlayın.
Tekrar Hoşgeldin! Hesabına başarıyla giriş yaptın.
Oturumunuz açılamıyor, lütfen tekrar deneyin.
Başarılı! Hesabınız tamamen etkinleştirildi, artık tüm özel içeriğe erişebilirsiniz.
Başarılı! Fatura bilgileriniz güncellendi.
Fatura bilgileriniz güncellenirken bir hata oluştu.
Gece Gün