Çöpten sanat eseri yaratabilir misin?

Çöpten sanat eseri yaratabilir misin?

Son yıllarda doğal afetlerin artması, iklim şartlarının bozulması ve doğanın kirlenmesi gibi haberlerle sık sık karşı karşıya gelir olduk. Artan insan nüfusu dünyayı gittikçe katlanılamaz bir mekan haline getirdi. İşte sanatçı Mariah da tam olarak böyle olumsuz bir ortamdan kendi sanatını ortaya çıkarmayı başarmış görünüyor.

Çöpten sanat?

Mariah için etrafta gördüğünüz bütün çöpler birer sanat eseri haline dönüştürülebilir. Onun için etrafımızda gördüğümüz bütün atıklar birer tuval parçası. Çevrede gördüğü çöpleri anında kafasında canlandırarak birer sanat eserine dönüştürmek onun sanatı yorumlayış biçimi diyebiliriz.

Agnes Gund ve ilginç koleksiyonu
Agnes Gund, 1976′da New York Modern Sanat Müzesi heyetine katıldığından berisanat dünyasına uzun süredir hakimdi. Konumunu, başta kadın sanatçılar olmaküzere tüm sanatçıların nesiller boyu kariyerlerini desteklemek içinkullanmıştır. Dünyanın en büyük resmi ve özellikleri17.000 metrekarelik, At …

Doğa ile birleşmek...

Topraktan geldik toprağa gideceğiz... Bu sözleri büyüklerimizden çokça duyardık. Birçok kültürde benzer mantık çağrışımları olsa da Mariah'ın eserleri tam da bu noktaya dikkat çekiyor. Ne yaparsak yapalım bir gün doğa galip gelecek ve herşey doğanın kanunlarına göre düzenlenecek. Mariah'ın eserleri de doğa ile bütünleşmiş endüstriyel atıkların sonunu gösteriyor.

Dünyanın en büyük resmi ve özellikleri
17.000 metrekarelik, At Sacha Jafri ’ın The Journey of Humanity adlı eseri Guinness Rekorlar Kitabı tarafından tasdik edilmiştir. Dünyanın en büyük tablosuolarak kabul ediliyor. Devasa resim, Dubai’deki bir müzayedede inanılmaz birfiyata satıldı. En pahalı Basquiat resim çizimiJean-Michel Basqui…

Eko-sanatçı olarak anılan Mariah, doğaya olan sevgisini bu şekilde dile getirirken hepimizin sevgi ve saygısını da kazanıyor. Peki bizler doğa için ne yapıyoruz?

- Reklam Alanı -

Yazar Cem Can

Yazılım Mühendisiyim. Sanat ve sporla yakından ilgileniyorum. Boş zamanlarda hiking yapmayı severim!
Başarıyla abone olundu. TasarımHaber
Harika!, şimdi tüm ÖZEL HABER İÇERİKLERİ'ne erişebilmek için ödeme işlemini tamamlayın.
Tekrar Hoşgeldin! Hesabına başarıyla giriş yaptın.
Oturumunuz açılamıyor, lütfen tekrar deneyin.
Başarılı! Hesabınız tamamen etkinleştirildi, artık tüm özel içeriğe erişebilirsiniz.
Başarılı! Fatura bilgileriniz güncellendi.
Fatura bilgileriniz güncellenirken bir hata oluştu.
Gece Gün