Cilt bakımı teknolojisinin gelişimi ve bu konuda bizleri gelecekte bekleyen hususlar

Cilt bakımı teknolojisinin gelişimi ve bu konuda bizleri gelecekte bekleyen hususlar

Özellikle pandemi boyunca maske takmamızdan kaynaklanan cilt sorunlarının çözümü amacıyla bazı cilt bakım teknikleri geliştirildi. Teknolojinin cilt bakım alanında etkili bir şekilde kullanımı ile birlikte gelecekte bizleri pek çok yenilik de bekliyor.

Koronavirüs mevcut aşılardan kurtulmak için evrimleşiyor
SARS-CoV-2′nin Birleşik Krallık ve Güney Afrika varyantları üzerine yapılan yenibir çalışma, mevcut aşıların ve belirli monoklonal antikorların bu varyantlarınötralize etmede daha az etkili olabileceğini gösterdi. Beyin gördüklerimizi hatırlamamıza nasıl yardımcı oluyor?Araştırmalar, etrafabakıl…

Cildinizi teknolojiye emanet edin...

Koronavirüs pandemisi ile birlikte hayatın her alanına giren teknoloji, cilt bakım endüstrisinde de etkisini gösterdi. Özellikle pandemi sırasında sokağa çıkma kısıtlamalarının gelmesi ile birlikte insanlarda D vitamini eksikliği rahatsızlığı baş gösterdi. Cilt bakım salonlarının kapanması da cilt problemleri yaşayanlar için kötü bir sonuç doğurdu. Fakat yeni üretilen teknolojik ürüler ile bu durum tersine çevrildi.

Yüzünüzü terapi edin

Ürünleren birisi gua-sha adı verilen ve yüze masaj yapan bir cihaz. Bu cihazın özelliği antibakteriyel olması ve bakır malzemeden oluşmasıdır. Özellikle yüz kaslarındaki stresi azaltan ve yüzü terapi eden özelliğe sahiptir. Güneşsiz geçirdiğiniz günlerde cildinizin ihtiyacı olan birçok şeyi bu cihaz sayesinde elde edebilirsiniz.

Eşsiz bir buluş denilebilir

En önemli ürünlerden birisi de yüzde maske olarak kullanımı gerçekleştirilen bir ürün. Bu ürün verdiği ısı ile ciltteki yıpranmaları önlüyor. Bunun yanında cilde içerisinde birçok besince zengin serumu salgılayarak beslenmesini sağlıyor. Yüzünüzdeki tahrişi de azaltan bu ürün sayesinde yenilenmiş bir cilde sahip olacaksınız.

Sinekkapan bitkisinden yapılan robot tasarımı
Bilim insanları, sinekkapanlarının yapraklarına elektrotlar bağlayarakkapanmalarını sağladı. Bitki dünyasından yeni bir robotik yakalayıcı başarıylatasarlandı. Kesik bir Venüs sinekkapan parçasıyla yapılan bu yeni cihaz, küçükve hassas nesneleri kavrayabiliyor. Yeni teknoloji kafanızın içine gir…
- Reklam Alanı -

Yazar Cem Can

Yazılım Mühendisiyim. Sanat ve sporla yakından ilgileniyorum. Boş zamanlarda hiking yapmayı severim!

Bunları da beğenebilirsiniz

Başarıyla abone olundu. TasarımHaber
Harika!, şimdi tüm ÖZEL HABER İÇERİKLERİ'ne erişebilmek için ödeme işlemini tamamlayın.
Tekrar Hoşgeldin! Hesabına başarıyla giriş yaptın.
Oturumunuz açılamıyor, lütfen tekrar deneyin.
Başarılı! Hesabınız tamamen etkinleştirildi, artık tüm özel içeriğe erişebilirsiniz.
Başarılı! Fatura bilgileriniz güncellendi.
Fatura bilgileriniz güncellenirken bir hata oluştu.
Gece Gün