Christine Kim'in kağıt portreleri

Toronto Merkezli sanatçıdan kağıtlar ve portreleri buluşturan farklı ve yaratıcı bir koleksiyonu sizlerle paylaştık.

Yağmur Heldem
Yağmur Heldem

Toronto'da yaşayan sanatçı Christine Kim'in ruhani portrelerinde gizlenmiş yüzler, yaprak ve sapların düğümleri arasından bakıyor .

Karışık medya kolajları, dokulu grafit gradyanları ve ağ benzeri kesimleri, konularının parçalanmış tasvirlerine dönüştürüyor. “'Parçalı' tekrar tekrar döndüğüm bir kelime çünkü portrenin bir kişinin parıltısını yakalama eylemi olduğunu düşünüyorum” diyor. “Her şeyi görememe fikrini seviyorum. Birden fazla katmana sahip olmak, kısmen gizler, ancak (ki) yeşillik desenleri de bir tür sığınak görevi görür.”

Kim, her çalışma için önce tek bir figürü gösterir - burada gösterilen konular Yuka Mannami ve Hoyeon Jung modelleridir - ve ardından dijital olarak buna karşılık gelen bir botanik desen çizer.

CJ Hendry’nin Hipergerçekçi çizim koleksiyonu
Son yıllarda hipergerçekçi çizimler oldukça beğeni topluyor. İşte onlardan bir kaçını da sizlerle paylaştık.

Bu motifler, tabaka tabaka oluşturulmadan önce bir Silhouette Cameo makinesinin yardımıyla kesilir. Zarif ve zaman zaman gerçeküstü, ortaya çıkan portreler, renkli ağlar aracılığıyla çoğaltılan veya filtrelenen yüzlerin ve ellerin kesirlerini tasvir ediyor.

Bu stüdyo ziyaretinde Kim'in sürecine dalabilir ve Instagram'da onun katmanlı illüstrasyonlarının daha geniş bir koleksiyonunu bulabilirsiniz .

SanatGrafik