Champs-Elysées'in güzelliğini yenilemek için yeni proje

Champs-Elysées'in güzelliğini yenilemek için yeni proje

Genellikle dünyanın en güzel caddesi olarak anılan Avenue des Champs-Élysées, Paris'in başlıca turistik yerlerinden biridir.

Genellikle dünyanın en güzel caddesi olarak anılan Avenue des Champs-Élysées, Paris'in başlıca turistik yerlerinden biridir. Hala oldukça yoğun olmamasına rağmen, Parisliler ve turistler, bu caddede havanın güzel olmadığı konusunda hemfikir.

Neyse ki, Belediye Başkanı Anne Hidalgo'nun 250 milyon Euro veya kabaca 305 milyon dolarlık yenileme programı ile birlikte caddenin güzelliğini ve itibarını geri kazanmaya yardımcı olabilir. Mimari ve şehir planlama ajansı PCA-stream , otomobil sayısının yarısını bulundurmakta olan ve çok daha fazla yeşil alan ve yaya seyahat alanı talep eden bir “olağanüstü bahçe” planı tasarladı.

“Champs-Élysées döner kavşağı ile Arc de Triomphe arasında yer alan bölgenin genel vizyonu, rahatsızlıkları (gürültü, ısı, otomobil trafiği vb.) Azaltarak ve konforu (hava kalitesi, yayalara verilen alanlar vb.) ” , araç trafiğini sınırlandırma kararına atıfta bulunularak PCA akışı açıklanmıştır.

"Kavşak, Arc de Triomphe'u izlemeye gelen turistler ve Parisliler için halka açık bir meydan olarak yeniden keşfediliyor. Cadde üzerinde, gezinti yeri tecrübesi yeniden tasarlandı ve ziyaretçiler, otomobil trafiğinin azalmasıyla büyük ölçüde geliştirilmiş bir atmosferde tarihi bulvarda dolaşabilecekler ”.

https://www.tasarimhaber.com/vucut-boyama-sanatcisi-mardewelden-hayranlik-uyandiran-10-calisma/

- Reklam Alanı -
Halil Cihan

Yazar Halil Cihan

1982 Yılında İstanbul da dünyaya geldi. Teknoloji ve Tasarım Öğretmeni olarak bir kamu kurumunda çalışmaya devam ediyor.
Başarıyla abone olundu. TasarımHaber
Harika!, şimdi tüm ÖZEL HABER İÇERİKLERİ'ne erişebilmek için ödeme işlemini tamamlayın.
Tekrar Hoşgeldin! Hesabına başarıyla giriş yaptın.
Oturumunuz açılamıyor, lütfen tekrar deneyin.
Başarılı! Hesabınız tamamen etkinleştirildi, artık tüm özel içeriğe erişebilirsiniz.
Başarılı! Fatura bilgileriniz güncellendi.
Fatura bilgileriniz güncellenirken bir hata oluştu.
Gece Gün