Champs-Elysées'in Güzelliğini Yenilemek Adına Yeni Proje

Champs-Elysées'in Güzelliğini Yenilemek Adına  Yeni Proje

Dünyadaki en güzel caddesi olarak bilinmekte olan Avenue des Champs-Élysées, Paris'in turistik yerleri arasında yer yok. Caddenin bilindiği üzere büyük bir yoğunlaşma bulunuyor.

Parisliler ve turistler, bu caddede havanın güzelinde hemfikir. Şehrin yenilik getirmiş olan Belediye Başkanı aynı fikirde olacak ki ciddi anlamda girişim sergiliyor.

Anne Hidalgo'nun 250 milyon avro veya kabaca 305 milyon dolarlık yenileme programı, ile birlikte mekanın güzelliğini ve itibarını geri kazanmayı planladığını açıkladı. Mimari ve şehir planlama ajansı PCA-stream, otomobil sayısının yarısını içeren ve çok daha fazla yeşil alan ve yaya seyahat alanı talep eden bir “olağanüstü bahçe” planı tasarladı.

Tarihi Mekan Çok Daha Güzel Olacak

“Champs-Élysées döner kavşağı ile Arc de Triomphe arasında yer alan rahatsızlıkları (gürültü, ısı, otomobil trafiği vb.) Azaltılacak. Konforu (hava kalitesi, verilen alanlar vb.) Yüksek seviyede yükseltilecek. Kavşak, Arc de Triomphe'u gezmeye gelen turistler ve Parisliler için halka açık bir meydan olarak yeniden keşfediliyor.

Cadde üzerinde, gezinti yeri deneyimi böylece vatandaşlar için geri dönmüş bulunuyor. Otomobil trafiğinin azalmasıyla büyük bir atmosferde tarihi bulvarda gezinebilecekler ”.

- Reklam Alanı -
Halil Cihan

Yazar Halil Cihan

1982 Yılında İstanbul da dünyaya geldi. Teknoloji ve Tasarım Öğretmeni olarak bir kamu kurumunda çalışmaya devam ediyor.
Başarıyla abone olundu. TasarımHaber
Harika!, şimdi tüm ÖZEL HABER İÇERİKLERİ'ne erişebilmek için ödeme işlemini tamamlayın.
Tekrar Hoşgeldin! Hesabına başarıyla giriş yaptın.
Oturumunuz açılamıyor, lütfen tekrar deneyin.
Başarılı! Hesabınız tamamen etkinleştirildi, artık tüm özel içeriğe erişebilirsiniz.
Başarılı! Fatura bilgileriniz güncellendi.
Fatura bilgileriniz güncellenirken bir hata oluştu.
Gece Gün