Çağımızın en önemli mesleği: Bilgisayar programlamacılığı

Çağımızın en önemli mesleği: Bilgisayar programlamacılığı

Bilgisayar programlamacılığı uzun yıllardan beri gündemde olsa da son birkaç yıldır bütün insanların ilgisini çeken bir meslek olarak karşımıza çıkmaktadır. Birçok ebeveyn, çocuklarını bu yönde eğitilmesini istemektedir. Bunun nedeni maddi çıkarlar olsa da günümüzde birçok genç iyi derecede programlama bilgisine sahiptir.

Programlar hayatımızın her yerinde

Hayatımızın her alanında yazılım ve programlama ile karşılaşmamız artık mümkündür. Programlama dilleri, insanların günlük işlerinde koay bir şekilde yürütebilmelerine olanak sağlamaktadır. Böylelikle insanlar çok fazla zaman alan işleri birkaç satırlık kod ile kısa sürede gerçekleştirebilmektedir.

Akıllı Saatler ve Bizlere Sağladığı Avantajlar
Son zamanlarda popülaritesi gittikçe artan akıllı saatler[https://www.saatonerileri.com/akilli-saate-sahip-olmanin-9-avantaji/] birçokkişinin vazgeçilmezleri arasına girdi bile! Adı saat olsa da bu cihazlar sizezamanı göstermekten fazlasını vadediyor. Peki akıllı saatler hayatımızda ne gibikolay…

Uygulanabilirlik çok önemli bir nokta!

Bir sorunun yazılım üretilerek çözülmesi ya da bir işlemin pratik bir şekilde gerçekleştirilmesi için kullanılan birçok yazılım dili mevcuttur. Bu nedenle hangi probleme hangi programlama dili ile yaklaşılması gerekitiğini bilmek gerekir.

Sistem ve web programlama

Sistem ve web programlama birbirinden ayrılmaktadır. Sistem programlama, bilgisayar, akıllı cihaz ve sunucuların işletim sistemlerinde gerçekleştirilen işlemleri yürütümemizi sağlarken; web programlama web tasarımı ve uygulama geliştirme için kullanılan programlama türüdür. Bu iki alan birbirinden farklı programlama dilleri ile yürütülmektedir.

Dünya’nın Dijitalleşmesinde Öncü Devletler
Dünyanın her yüzyılda değişim geçirerek gelişmeye devam ettiğini tarihokuyanlarınız farketmiştir. Peki bu yüzyılda bizleri neler bekliyor? 2021 yılınabakıldığında dünya genelinde dijitalleşme adı altında gerçekleşen değişikliklerbireyi nereye doğru sürüklüyor? Teknolojisi gelişmiş olan ülkeler şi…
- Reklam Alanı -

Yazar Cem Can

Yazılım Mühendisiyim. Sanat ve sporla yakından ilgileniyorum. Boş zamanlarda hiking yapmayı severim!

Bunları da beğenebilirsiniz

Başarıyla abone olundu. TasarımHaber
Harika!, şimdi tüm ÖZEL HABER İÇERİKLERİ'ne erişebilmek için ödeme işlemini tamamlayın.
Tekrar Hoşgeldin! Hesabına başarıyla giriş yaptın.
Oturumunuz açılamıyor, lütfen tekrar deneyin.
Başarılı! Hesabınız tamamen etkinleştirildi, artık tüm özel içeriğe erişebilirsiniz.
Başarılı! Fatura bilgileriniz güncellendi.
Fatura bilgileriniz güncellenirken bir hata oluştu.
Gece Gün