Bu kağıt silindir bir hoparlörden çok daha fazlasını sunuyor

Bu kağıt silindir bir hoparlörden çok daha fazlasını sunuyor

Elektronikten bahsettiğimizde, aranan özelliklerden biri hiç şüphesiz mevcut teknolojinin boyutunu küçültürken kullanılabilirlik açısından daha iyi hale getirmek diyebiliriz.

Aynısı ses ekipmanı için de geçerlidir ve inanın - inanmayın, Almanya'nın Chemnitz Üniversitesi'nin Baskı ve Medya Teknolojisi enstitüsündeki bilim adamları tarafından yeni geliştirilen bir hoparlör, dikkatinizi anlamanın ötesinde çekecek gibi duruyor.

Nihai hedef, görünümünde oldukça işlevsel ve minimal olan her şeyi kucaklayan modern iç mekanlar için düşük maliyetli eğlence sistemleri tasarlamak.

Dolayısıyla, müzik sisteminizin duvarlarda veya tavanda herhangi bir yere yerleştirilebilecek ince bir kağıt parçası olacağı bir gelecek, bu örnekten de görebileceğiniz üzere uygulanabilir bir olasılıktan çok daha fazlası.

T-Paper - sanal olarak rulo

Prof. Dr. Arved C. Hübler başkanlığındaki araştırmacılar ekibi, Chemnitz'in havanın yerini değiştirerek bir titreşim yaratarak ses üreten yüksek sesli kağıt hoparlörlerini geliştirme fikri üzerinde çalışmalarına devam ediyor.. Böylece, üretimi daha ekonomik olan rulodan ruloya basılmış hoparlör kağıdı, yani T-Paper - sanal olarak rulo formunda ortaya çıkmak üzere!

Bu, yakın gelecekte teknolojinin ticaret fuarlarında, müzelerde veya reklam endüstrisinde uygulanacağını görebileceğimiz anlamına geliyor.

Ekibin şimdilik geliştirdiği T-Ring, gerçekçilik için genişletilmiş bir ses ortamı için dinleyiciyi çevreleyen ses üretmek için elektronik sandviçli yüzde 90 geleneksel kağıttan başka bir şey değil.

Teknolojinin olanakları sonsuz ve önümüzdeki yıllarda, Baskı ve Medya Teknolojisi enstitüsünün bu ve benzer fikirleri - üretimler sayesinde çok düşük bir maliyetle kusursuz bir tasarım ve üstün ses deneyimi için ev dekor nesnelerine gömülü ev eğlence sistemlerini görebileceğimizi düşünüyoruz.

- Reklam Alanı -
Ahmet E.

Yazar Ahmet E.

Tasarım incelemeleri, proje fikirleri ve daha çok teknoloji içerikleri odaklı yazılarla sizlerleyim.

Bunları da beğenebilirsiniz

Başarıyla abone olundu. TasarımHaber
Harika!, şimdi tüm ÖZEL HABER İÇERİKLERİ'ne erişebilmek için ödeme işlemini tamamlayın.
Tekrar Hoşgeldin! Hesabına başarıyla giriş yaptın.
Oturumunuz açılamıyor, lütfen tekrar deneyin.
Başarılı! Hesabınız tamamen etkinleştirildi, artık tüm özel içeriğe erişebilirsiniz.
Başarılı! Fatura bilgileriniz güncellendi.
Fatura bilgileriniz güncellenirken bir hata oluştu.
Gece Gün