Brütalist mimariye sahip olan bina artık bir otele dönüştürüleceği günü bekliyor

Brütalist mimariye sahip olan bina artık bir otele dönüştürüleceği günü bekliyor

1902-1981 yılları arasında yaşamış ve bu dönemde mimari anlamda birçok farklı tasarım yapmış olan ünlü Macar mimar Marcel Breuer'in brütalist mimari tasarıma sahip olan binası artık bir otel olarak kullanılacağı günü bekliyor.

Daha önce farklı bir fonskiyon için kullanılıyordu

1970'te tamamlanan bu bina, Interstate 95 yolu üzerinde bulunmaktadır. Uzaktan bir beton yığınını andırsa da yakından incelendiğinde çok farklı bir amaç ile tasarlanmış olduğunu belli ediyor. Aradaki boşluk ise iki farklı yaşamı birbirinden ayıran sonsuz çizgi gibidir. Aşağıda yer alan labaratuardan gelebilecek seslerin yukarıdaki ofislerde gürültü yaratmaması amacıyla tasarlanmıştır.

Hollanda’lı tasarım firmasından öğrenci hoteli projesi
Amsterdam merkezli tasarım stüdyosu The Invisible Party enerjik ve eğlenceli mekanlar ile öğrenciler için bir konaklama merkezi tasarladı.

1988 yılı içerisinde Prelli binayı satın aldı

88 yılında Pirelli tarafından satın alınan bina bugün bir otele dönüştürülecek. 2000 yılında binanın tarihi bina olarak kayıtlara alındığını da unutmamak gerek. Connecticut'un sayılı simgelerinden birisi haline gelen bu bina mimari tasarım açısından da bir ikon olarak karşımıza çıkmaktadır.

Londra’nın en dar evi 10 milyon türk lirasına satılık 🏡
Londra’nın en dar evi yaklaşık 2 metre genişliğinde ve artık satılık! İşte haberimizde bilmeniz gereken tüm detayları paylaştık.

Breuer 1968 yılında AIA tarafından altın madalya ile ödüllendirildi

Macar asıllı ünlü mimar UNESCO merkez binası, Ameritrust Kulesi ve birçok farklı binanın tasarımını gerçekleştirmiştir. Cesur tasarımlardan çekinmeyen Breuer 1968 yılında ödülünü aldıktan sonra dünya genelinde popülaritesini daha da arttırmıştır.

Otel için çalışmalar devam ediyor

Önümüzdeki süreçte bir otele dönüşecek olan bu cesur yapı bakalım daha sonra hangi amaç için kullanılacak. İlk tasarlandığı şirketin binayı Pirelli'ye satmasının ardından şimdi bina bir otele dönüşüyor. Çalışmalar hızla devam ederken binanın otel işlevi ile kullanılacağı süre de merak konusu.

- Reklam Alanı -

Yazar Cem Can

Yazılım Mühendisiyim. Sanat ve sporla yakından ilgileniyorum. Boş zamanlarda hiking yapmayı severim!
Başarıyla abone olundu. TasarımHaber
Harika!, şimdi tüm ÖZEL HABER İÇERİKLERİ'ne erişebilmek için ödeme işlemini tamamlayın.
Tekrar Hoşgeldin! Hesabına başarıyla giriş yaptın.
Oturumunuz açılamıyor, lütfen tekrar deneyin.
Başarılı! Hesabınız tamamen etkinleştirildi, artık tüm özel içeriğe erişebilirsiniz.
Başarılı! Fatura bilgileriniz güncellendi.
Fatura bilgileriniz güncellenirken bir hata oluştu.
Gece Gün